Euro 2016. Szwajcaria - Polska. Czy Szczęsny zdąży na mecz ze Szwajcarią? Co z nowymi piłkami? Dlaczego Russell Crowe kibicuje Polsce?

Za nami konferencja reprezentacji Polski po meczu z Ukrainą i przed spotkaniem ze Szwajcarią o ćwierćfinał mistrzostw Europy. Nasi kadrowicze i przedstawiciele sztabu opowiedzieli m.in. o tym, czy Wojciech Szczęsny będzie gotowy na mecz ze Szwajcarią, jakie są nowe piłki przygotowane na fazę pucharową i o utrudnionej podróży z Marsylii. Nie mogło zabraknąć też pytań o Russella Crowe'a, który kibicuje naszej reprezentacji.

Na konferencji powiedzieli:

Jarosław Tkocz

Gdybyśmy mieli tylko trzy dni przerwy przed meczem ze Szwajcarią, miałoby znaczenie, że rywale mają dwa więcej. Mamy jednak cztery dni, więc uda nam się zregenerować zawodników. Zaczęliśmy już po ostatnim gwizdku w Marsylii, gdy kadrowicze przeszli odnowę biologiczną. W środę do piłkarzy przyjechali bliscy, by mogli się także zregenerować mentalnie.

Trudno wyrokować, czy Wojciech Szczęsny będzie gotowy na mecz ze Szwajcarią. Każdy dzień działa na jego korzyść, w środę przeprowadziliśmy pierwsze zajęcia bramkarskie. Łukasz Fabiański i Artur Boruc są w bardzo dobrej dyspozycji.

Dostaliśmy już nowe piłki przygotowane przez Adidasa, nie różnią się od tych, którymi graliśmy w fazie grupowej.

Thiago Cionek

Musimy szybko się zregenerować przed meczem ze Szwajcarią. Debiutowałem w kadrze u trenera Adama Nawałki. Najlepszym podziękowaniem dla niego są dobre występy.

Na Euro 2016 wystarczyło jedno zwycięstwo, byśmy awansowali do 1/8 finału. Poprzeczka nie była zawieszona zbyt wysoko, by przejść do historii. Teraz koncentrujemy się na tym, by dostać się do ćwierćfinału.

Tomasz Jodłowiec

Mamy wszystko, by dobrze przygotować się do meczu ze Szwajcarią. Najważniejsze będzie zresztą przygotowanie mentalne. Szwajcaria to doświadczony zespół, składający się w większości z zawodników Bundesligi. Będziemy musieli zagrać bardzo dobrze taktycznie, ale myślę, że każdy rywal jest w naszym zasięgu.

Jakub Kwiatkowski

To miłe, że Russell Crowe kibicuje naszej drużynie, świadczy to o tym, że reprezentacja gra atrakcyjny futbol. Pisze na Twitterze w czasie naszych meczów, więc zaproponowaliśmy mu przyjazd na spotkanie reprezentacji. Na razie jednak na propozycję nie odpowiedział.

Tomasz Iwan

Na pokładzie samolotu z Marsylii usłyszeliśmy, że pilot podejmie próbę lądowania, ale nie zdecydował się na to. W Nantes było podobnie, więc polecieliśmy do Rennes, skąd do La Baule przyjechaliśmy taksówkami. Straciliśmy półtorej godziny, ale było to niezależne od nas.

Zobacz wideo

Ukraina - Polska. Chytry Lewandowski, Pazdan rób głębię! [MEMY]

Więcej o: