Euro 2016. W takim składzie Polska zagra z Ukrainą? [RAPORT]

Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Jodłowiec, Kapustka - Milik, Lewandowski: to najbardziej prawdopodobny skład Polaków na mecz z Ukrainą. Największa wątpliwość: czy w pomocy z Grzegorzem Krychowiakiem będzie grać Tomasz Jodłowiec, czy Piotr Zieliński. Mecz z Ukrainą o 18.

Piłkarze poznali skład na odprawie, która zaczęła się o 12.45. Dzień przed meczem wszystko wskazywało na to, że to Thiago Cionek zajmie miejsce Łukasza Piszczka na prawej obronie, a Bartosz Kapustka wróci do podstawowego składu w miejsce Kamila Grosickiego. Największą niewiadomą jest partner dla Grzegorza Krychowiaka w środku pomocy. Sprawdzani byli na treningach i Tomasz Jodłowiec i Piotr Zieliński.

Jeśli dotychczasowe turniejowe decyzje Adama Nawałki były jakąś podpowiedzią, to wyżej w rankingu trenera jest teraz Jodłowiec, i to on dostanie szansę. Nawałka stara się nie zmieniać zbyt mocno mechanizmu który dobrze funkcjonuje. Z drugiej strony taki mecz jak z Ukrainą byłby dobrą okazją, żeby sprawdzić w pomocy wariant bardziej ofensywny, z Zielińskim. Problem w tym, że taki ryzykowny wariant wymaga idealnego ułożenia współpracy między Zielińskim a Krychowiakiem. A bywały z tym problemy. Krychowiak, mając obok siebie Zielińskiego, gra z większym rozmachem niż wtedy, gdy jest obok niego Jodłowiec. I czasami dwaj środkowi pomocnicy próbują w jednym momencie robić to samo. Więc ten wariant to aż dwa znaki zapytania: czy Zieliński udźwignie presję i czy Krychowiaka nie będzie ciągnęło do wychodzenia ze swojej roli. Piłkarz Sevilli jest kluczowy w taktyce Polaków, on trzyma drużynę w równowadze. Trener dotychczas wybierał warianty, które bardziej tej równowadze sprzyjają.

Reprezentacja mieszka w Marsylii w hotelu Pullman Palm Beach, bardzo blisko strefy kibica. Piłkarze mają więc widok na tłumy polskich kibiców. Ma ich być na Stade Velodrome ponad 30 tysięcy. Mimo obaw w Marsylii było dzień przed meczem bardzo spokojnie, we wtorek też nic nie wskazywało na powtórkę z zamieszek, które się zdarzały w Marsylii przy okazji meczów innych drużyn.

Zobacz wideo

Euro 2016 jak okręgówka! Pęknięta piłka, porwane koszulki... [MEMY]

Kto wygra mecz?
Więcej o: