Euro 2016. Nowa piłka w fazie pucharowej. Fracas zastąpi Beau Jeu

Od soboty 25 czerwca, czyli dna rozpoczęcia fazy pucharowej Euro 2016, piłkarze będą rywalizować nową piłką Adidas. Beau Jeu zostanie zastąpiona przez Fracas. Najlepsze drużyny Europy będą nią rywalizować aż do finału, który odbędzie się 10 lipca.

Słowo "Fracas" wyraża emocje i napięcie związane z meczami fazy pucharowej, gdzie przegrywający odpada z turnieju. Wygląd Fracas kontrastuje z bardziej zrównoważonym stylem Beau Jeu, czyli piłki fazy grupowej.

- Pracując nad Fracas, chcieliśmy być odważni w projektowaniu - tłumaczy Sam Handy, Vice President of Design. - Stworzyliśmy piłkę, która wyraża emocje, jakie pojawiają się w trakcie fazy pucharowej turnieju. Beau Jeu była związana z taktycznym futbolem, którego celem było wykonanie zadania i wyjście z grupy. Fracas z kolei ma bardziej chaotyczny design. Wyraża on emocje trybun i napięcie związane z zasadą "przegrywający odpada".

W obu futbolówkach - Beau Jeu i Fracas - znajdziemy więc sprawdzoną konstrukcję z paneli, ulepszona jednak została ich zewnętrzna powłoka. Pozwala ona na jeszcze bardziej precyzyjne panowanie nad futbolówką oraz lepszą widoczność w locie. Obie piłki były testowane przez takie gwiazdy europejskiego futbolu, jak Gareth Bale czy Iker Casillas.

 
Zobacz wideo

Za każdym razem, gdy ktoś ogląda ten obrazek to Jacek Gmoch robi he he [MEMY]

Więcej o: