Euro 2016. Grzegorz Krychowiak ustalił warunki kontraktu z PSG?

Wszystko wskazuje na to, że Grzegorz Krychowiak przejdzie za trenerem Unaiem Emerym z Sevilli do Paris Saint Germain. Przenosząc polski rekord transferowy w inny wymiar: z równowartości 7 mln euro, które zapłacił Liverpool za Jerzego Dudka, do ok. 40 mln euro

- Naprawdę Unai Emery podpisał już umowę z Paris Saint Germain? Co ty mówisz, nie wiedziałem. To strata da Sevilli, bo dał jej trzy wspaniałe lata. Ja się teraz skupiam na Euro, a potem zobaczymy, co się zdarzy ze mną - mówił Grzegorz Krychowiak do dziennikarza "Mundo Deportivo" Paco Aguilara, wychodząc z szatni po remisie Polski z Niemcami.

Tak naprawdę Krychowiak nie tylko wówczas o umowie Emery'ego wiedział, ale był też już umówiony na negocjacje z Paris Saint Germain w sprawie swojego indywidualnego kontraktu. To, że Emery ściągnie do Paryża Polaka, którego w Sevilli zrobił swoim najbardziej zaufanym żołnierzem, zapowiedział w niedzielę w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem działający we Francji menedżer Tadeusz Fogiel.

W poniedziałek "Przegląd Sportowy" napisał, że Krychowiak ma już za sobą rozmowy w sprawie indywidualnego kontraktu, teraz porozumienie muszą osiągnąć kluby. Jak wynika z naszych informacji, suma odstępnego nie musi sięgnąć wpisanej do kontraktu (przedłużonego w ostatnim sezonie) kwoty odstępnego, czyli 45 mln euro. Sevilla ponoć nie będzie się upierać, by PSG zapłaciło aż tyle. Zapewne wystarczy ok. 40 mln euro, co i tak będzie najwyższą sumą zapłaconą kiedykolwiek za polskiego piłkarza.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo ofiarą internautów. Śmieją się z tego zdjęcia! [MEMY]

Do rozmów Krychowiaka z PSG doszło, gdy piłkarze dostali od Adama Nawałki czas wolny na zgrupowaniu po remisie z Niemcami. W sobotę, dwa dni po spotkaniu, kadra pojechała na wycieczkę rowerową, a pomocnik Sevilli wybrał się do Paryża, skąd wrócił ze swoją partnerką, Celią Jaunat (właśnie tego dnia reprezentanci mogli spotkać się ze swoimi najbliższymi).

W ostatnich miesiącach pojawiały się informacje o zainteresowaniu Krychowiakiem ze strony wielu europejskich klubów. Paris Saint Germain okazało się najbardziej przekonujące. Nie chodzi tylko o możliwości finansowe paryskiego klubu. Krychowiak wróciłby do kraju, który uważa za swoją drugą ojczyznę, kraju swojej narzeczonej Celii, do ligi, w której zapracował na nazwisko. W Paryżu Krychowiak ma jedno z mieszkań, do tego miasta latał regularnie, gdy piłkarze dostawali wolne w Sevilli. Teraz, gdy do Paryża przeszedł Unai Emery i gdy - wszystko na to wskazuje - odchodzi z klubu jeden z defensywnych pomocników, Thiago Motta, transfer Polaka wydaje się niemal przesądzony.

Czy Krychowiak przejdzie do PSG?
Więcej o: