Euro 2016. UEFA karze Chorwację za zachowania kiboli

100 tys. euro i zakaz sprzedaży biletów dla chuliganów - to kary UEFA dla chorwackiego związki piłkarskiego za ekscesy podczas meczu Chorwacja - Czechy (2:2). Mogą być niewystarczające, by zapobiec podobnym wydarzeniom we wtorkowym meczu z Hiszpanią.

UEFA podjęła decyzję w sprawie zachowań chorwackich kiboli w trakcie meczu ich kadry z Czechami. Pod koniec spotkania zaczęli rzucać na murawę race i petardy, jedna z nich raniła stewarda. Sędzia Mark Clattenburg przerwał spotkanie, a gdy obie drużyny wróciły do gry, przedłużył zawody o dziesięć minut. Chorwaci prowadzili 2-1, ale Czesi w końcu wyrównali.

W poniedziałek UEFA podjęła decyzję o sankcjach wobec chorwackiej federacji. Występki kiboli będą kosztować 100 tys. euro (Rosję za atak chuliganów na Anglików ukarano 150 tys. euro kary), ale to nie cała kara. Chorwacki związek nie może też sprzedawać biletów na mecze do tych kibiców, którzy zostali zidentyfikowani przez samą federację lub chorwackie służby. Ta sankcja jest jednak warunkowo zawieszona.

Następny mecz Chorwaci zagrają we wtorek 21 czerwca o godz. 21 z Hiszpanią. Mówi się, że chorwaccy kibole znowu szykują podobną akcję . Sami tłumaczą się, że chodzi o zwrócenie uwagi na korupcję w tamtejszym futbolu.