Euro 2016. Polska awansuje do 1/8 już w poniedziałek? To możliwe. Jest jeden warunek

Reprezentacja Polski niemal na pewno znajdzie się w gronie szesnastu najlepszych drużyn Europy. Polacy swój mecz rozgrywają we wtorek (godz. 18, mecz z Ukrainą, relacja na żywo na Sport.pl), ale awans mogą uzyskać już w poniedziałek. Wszystko zależy od rozstrzygnięć w grupie B i porażki Słowacji.

Z każdej grupy do następnej rundy awansują dwa najlepsze zespoły. Oprócz tego, najlepsze cztery ekipy z sześciu, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach. Polacy przed decydującą kolejką zajmują drugie miejsce w tabeli grupy C. Ale niezależnie od naszego wtorkowego spotkania z Ukrainą, możemy cieszyć się z awansu już w poniedziałek. Przesądzić o tym może rywalizacja w grupie B.

By tak się stało, Słowacja MUSI przegrać z Anglią. Wtedy nasi południowi sąsiedzi będą mieli na koncie trzy punkty (za zwycięstwo z Rosją), a Anglia 7 i pewne pierwsze miejsce. W drugim meczu tej grupy Walia mierzy się z Rosją. Jeśli Gareth Bale i spółka wygrają, zajmą druga lokatę z 6 pkt., a na trzecim miejscu z trzema punktami pozostaną Słowacy.

Trzecie miejsce w grupie A zajęła Albania - 3 pkt., więc nie ma wtedy możliwości , by Polacy nie awansowali nawet w przypadku zajęcia trzeciej lokaty - piłkarze Adama Nawałki mają w tej chwili cztery "oczka". Tak samo będzie, jeśli Walia zremisuje z Rosją - wówczas Walijczycy awansują z 2. miejsca (z 4 punktami), Słowacja wciąż będzie trzecia (3 pkt.), a Rosja czwarta - 2 pkt. W przypadku zwycięstwa Rosjan, to oni zajmą drugie miejsce (4 pkt), Słowacy i Walijczycy będą mieli po 3 punkty - czyli mniej niż Polacy w swojej grupie.

W przypadku porażki Słowacji najprawdopodobniej aż trzy zespoły z grupy C będą cieszyły się z awansu: Niemcy, Polska i Irlandia Północna - Irlandczycy nie awansują tylko w przypadku, jeśli przegrają z Niemcami czterema golami - wtedy w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc wyprzedzi ich Albania.

A co, jeśli zajmiemy trzecie miejsce w grupie?

Zwycięzca grupy B zmierzy się z trzecim zespołem grupy C, jeśli awansują trzecie miejsca z grup: B, C, E, F. Zwycięzcą grupy B będzie:

Anglia - jeśli wygra lub zremisuje, a Walia nie wygra.

Gareth Bale i spółka awansują z pierwszego miejsca, jeśli wygrają swój mecz, a Anglia nie.

Liderem grupy B może być także Słowacja - jeśli wygra, a Walia nie zdobędzie trzech punktów. Wszystkie możliwe scenariusze znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TEŻ: książki o gwiazdach futbolu, wybitnych trenerach i porywającym świecie piłki nożnej >>

Zobacz wideo

Portugalskie i węgierskie fanki mocno trzymały kciuki za piłkarzy [ZDJĘCIA]

Więcej o: