Euro 2016. Skąd pochodzą piłkarze grający na Euro? [MAPA]

W internecie pojawiła się mapa pokazująca miejsca urodzenia piłkarzy grających na Euro 2016. 37 z nich urodziło się poza Europą

Fanpage Kartografia Ekstremalna opublikował mapę pokazującą miejsca, z których pochodzą poszczególni gracze występujący na Euro 2016. Każda z 24 drużyn biorących udział w turnieju oznaczona została innym kolorem.

Jeden piłkarz Adama Nawałki urodzili się poza granicami kraju (Thiago Cionek, Kurytyba w Brazylii). Czterech zawodników reprezentacji Polski pochodzi z województwa śląskiego, trzech z mazowieckiego. Jedynym zawodnikiem na Euro, który urodził się nad Wisłą, a reprezentuje inne barwy jest Lukas Podolski (Niemcy).

Pięciu piłkarzy zespołu Albanii urodziło się poza krajem, który reprezentują podczas turnieju. Najwięcej z nich w Szwajcarii - czterech. Pięciu zawodników Turcji urodziło się na terenie Niemiec.

Dimitri Payet, czołowy piłkarz Francji, urodził się w Saint-Pierre w Reunionie (departament zamorski). Jego miasto rodzinne od Paryża dzieli 9 422 km (drogą powietrzną).

37 piłkarzy urodziło się poza granicami Europy.

Zobacz wideo

Węgierscy kibole starli się z policją przed meczem [ZDJĘCIA]

Więcej o: