Euro 2016. Węgry, Belgia i Portugalia zagrożone przez UEFA

Węgry, Belgia i Portugalia to kolejne trzy reprezentacje, których sprawy rozpatrzy komisja dyscyplinarna UEFA. Problemem jest zachowanie kibiców z tych krajów podczas mistrzostw Europy we Francji

Węgierska federacja odpowie na zarzuty, związane z odpaleniem fajerwerków, rzucanie przedmiotów i wywołanie walk na trybunach podczas sobotniego remisu 1:1 z Islandią. Węgry czekało postępowanie już za pierwszy mecz grupowy przeciwko Austrii, kiedy węgierscy kibice także odpalili fajerwerki.

O fajerwerki i rzucanie przedmiotami Unia Europejskich Związków Piłkarskich ma pretensje także do Belgów. Rzecz dotyczy zachowania tamtejszych kibiców podczas spotkania z Irlandią.

Postępowanie dyscyplinarne przeciwko Portugalii dotyczy tamtejszego kibica, który wbiegł na boisku tuż po ostatnim gwizdku w meczu z Austrią, bo polował na zdjęcie z Cristiano Ronaldo. Ochrona nie zdołała go zatrzymać.

Węgierscy kibole zaatakowali Islandczyków przed meczem [ZDJĘCIA]

UEFA rozpatrzy wszystkie powyższe sprawy we wtorek.

O podobne incydenty oskarżone są już też Turcja, Rumunia i Albania oraz Chorwacja, na której ciąży jeszcze poważniejszy zarzut - rasistowskich zachowań fanów.

Rosja otrzymała już karę dyskwalifikacji w zawieszeniu za rozruchy, jakie wywołali tamtejsi kibole podczas remisu 1:1 z Anglią.

Czy UEFA odważy się wykluczyć kogoś z Euro 2016?
Więcej o: