Euro 2016. Gabor Kiraly ulubieńcem kanadyjskich prezenterów

Gospodarze studia Euro 2016 w kanadyjskiej telewizji oddali hołd bramkarzowi reprezentacji Węgier, pokazując się w charakterystycznych dla niego spodniach dresowych

Dlaczego Kiraly występuje w szerokich spodniach? Bardzo proste - chodzi o przesąd. Węgier wygrał kiedyś parę ważnych spotkań w tego typu stroju, nosił go więc częściej. Im więcej meczów wygrywał, tym częściej je nosił... I tak zostało mu do dziś.

Gabor Kiraly robi furorę również dlatego, że właśnie został najstarszym zawodnikiem, który zagrał w mistrzostwach Europy. Węgierski bramkarz ma 40 lat i 74 dni. Poprzedni rekord należał do Lothara Mattheusa, który podczas ostatniego występu na Euro 2000 w Belgii i Holandii miał 39 lat i 91 dni. Wyczyn Niemca został pobity we wtorkowym meczu Austrii z Węgrami, w którym Kiraly wystąpił w pierwszym składzie.

Cristiano Ronaldo przyszedł na mecz w rajtopach i nie strzelił karnego. Internet nie wybacza [MEMY]

Węgrzy stracili jak dotąd tylko jedną bramkę i po dwóch kolejkach zajmują pierwsze miejsce w Grupie F. Mają cztery punkty, czyli o dwa więcej od Islandii i Portugalii, i o trzy więcej od Austrii.

Czy Węgry dojdą do półfinału?