Euro 2016. Włochy - Szwecja. "La Gazzetta dello Sport" nie przyznała noty Buffonowi

"La Gazzetta dello Sport" nawet nie przyznała noty Gianluigiemu Buffonowi za mecz ze Szwecją (1-0). Powód? Nie miał nic do roboty.

- Miał jedną interwencję, ale sędzia odgwizdał spalonego - uzasadnia swoją decyzję "GdS". Szwedzi na tym turnieju nie oddali jeszcze ani jednego celnego strzału, przez co Buffon nie był zbytnio zapracowany.

- Włosi wracają do korzeni, znowu opierają swoją grę na defensywie - pisze "GdS". Trójka środkowych obrońców z Juventusu - Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli i Leonardo Bonucci - nie dopuściła Szwedów do żadnych okazji. Tym samym Włosi zachowali czyste konto już w czwartym meczu z rzędu - nie puścili jeszcze gola na Euro (mecze z Belgią i Szwecją), a wcześniej nie dali się pokonać Szkotom oraz Finom. Po raz ostatni tak dobrą serię mieli w 2006 roku podczas wygranych mistrzostw świata.

Po dwóch kolejkach Włosi mają sześć punktów w grupie E. Do zapewnienia sobie pierwszego miejsca potrzebują remisu w ostatnim meczu z Irlandią (środa, 21.00) lub sobotniego remisu Irlandii z Belgią (15.00).

Zobacz wideo

Alvara Borata, Kibolić i wodny Ćorluka [MEMY Z EURO]

Więcej o: