Euro 2016. Hiszpania - Turcja 3:0. Trzy minuty wstrząsnęły Turcją

Hiszpania pokonała aż 3:0 Turcję i jest już pewna awansu do 1/8 finału Euro 2016. To na razie najwyższe zwycięstwo na francuskim turnieju. "Zlaliśmy Turków" - cieszy się "Marca".

W 10 minucie Hiszpanie wysłali pierwsze ostrzeżenie. Alba dograł piłkę płasko w pole karne. Morata uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek. Turcy byli zepchnięci do głębokiej defensywy, Hiszpania kontrolowało absolutnie wszystko, co się działo na murawie. A w 34. i 37. minucie zadała ciosy, które przesądziły o zwycięstwie.

Najpierw Alba zagrał do Nolito, a ten z lewej strony kapitalnie dośrodkował do niepilnowanego na szóstym metrze Moraty. Hiszpan, stojąc bokiem do bramki, świetnie przymierzył głową i trafił w okienko.

Trzy minuty później gola wbił Nolito. Wszystko zaczęło się od Fabregasa, który próbował podać miękko nad obrońcami do wybiegającego na czystą pozycję Nolito. To podanie, próbując je zatrzymać, przedłużył głową Topal. Nolito, który miał przed sobą jedynie Babacana, strzelił z powietrza idealnie przy słupku.

Tuż po przerwie Hiszpanie zadali cios ostateczny. Swoim przeglądem pola popisał się Andres Iniesta, który prostopadłym, wypieszczonym podaniem minął całą obronę i znalazł wbiegającego w pole karne Albę. Ten był już sam przed bramkarzem, ale odegrał jeszcze do Moraty, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce. Jak pokazały powtórki, w momencie podania od Iniesty Alba był chyba na minimalnym spalonym.

Po trzecim golu tempo meczu spadło. Turcy w końcówce mieli szansę na honorowego gola. Drużyna Fatiha Terima odebrała piłkę Hiszpanom na ich połowie i błyskawicznie, dwoma podaniami, przedostała się pod bramkę De Gei. Sahan strzela dwa razy, najpierw został zablokowany, a potem nie trafił w bramkę.

Wygrana Hiszpanii 3:0 jest najwyższym zwycięstwem na Euro 2016. Obrońcy tytułu są już pewni gry w 1/8 finału.

W ostatniej kolejce Hiszpanie zagrają z Chorwatami, a stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie D. W drugim meczu zagrają Czesi z Turkami. Oba mecze we wtorek 21 czerwca o godz. 21.