Joachim Löw: Polska jest lepsza niż Ukraina

- Jeśli chodzi o kontry, Polska to jeden z najlepszych zespołów, jakie widziałem w ostatnich dwóch latach - powiedział Joachim Löw, selekcjoner reprezentacji Niemiec. Mecz mistrzów świata z Biało-Czerwonymi w czwartek o godz. 21.00. Relacja w Sport.pl - to jest Twój LIVE.

Problemy Hummelsa

Mats Hummels od kilku dni narzeka na kontuzje. Jego występ przeciwko Polsce jest niewiadomą. - Już dwukrotnie wziął udział w treningu, ale z decyzją wstrzymam się do ostatniego treningu. Wtedy z nim porozmawiamy. Jeśli nie będzie w 100 procentach gotowy, nie zagra. Nie chcemy ryzykować. Teraz Mats czuje się bardzo dobrze, dobrze spisuje się na treningach. Poczekajmy jednak na ostatnie ćwiczenia przed meczem. Nie wykluczam zmian w jedenastce w porównaniu z pierwszym meczem - stwierdził.

Polska najlepsza z kontry

- Analizujemy mecze Polski. To dobrze zorganizowana drużyna, skupiona na transformacji z obrony do ataku. Lepsza od Ukrainy. Jeśli chodzi o kontry, to jeden z najlepszych zespołów, jakie widziałem w ostatnich dwóch latach.

- Polska zawsze była trudnym rywalem. W 2006 r. strzeliliśmy jej gola w ostatniej minucie. W 2008 wygraliśmy 2:0, a potem przegraliśmy. Mieliśmy z nimi problemy, to bardzo dobry zespół z silnymi jednostkami.

- Jeśli nasi rywale mają problemy, gdy atakujemy skrzydłem, bardziej przydaje się Mario Gomez. On lubi dostać piłkę ze skrzydła i wykończyć akcje. Gdy rywale mają słabszy środek pola, wtedy bardziej przydaje się Mario Götze.

- Bastian Schweinsteiger codziennie jest coraz lepszy. Jest w świetnej kondycji fizycznej, bardzo ciężko pracuje. Może nie ma siły na 90 minut, ale poza boiskiem nigdy nie był tak ważny. Każdy go słucha, bo wygrał w piłce wszystko. Ma do odegrania ogromną rolę w meczu z takim rywalem jak Polska.

"Moje zachowanie było podświadome"

Selekcjoner skomentował swoje kontrowersyjne zachowanie podczas meczu z Ukrainą. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj . - Widziałem wideo pokazujące, co robię. To podświadome zachowanie, nie sądziłem, że ktoś to zauważy. W momencie dużej koncentracji zdarzają się takie rzeczy. Postaram się zachować lepiej, jest mi przykro z tego powodu.

Sami Khedira: We Francji jest bezpiecznie

- Czujemy się tu bardzo bezpiecznie, musimy myśleć o ofiarach i rodzinach listopadowych zamachów, ale ja czuję się bardzo bezpiecznie - powiedział Sami Khedira, niemiecki piłkarz.

- Wiemy, że Lewandowski jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale inni też mają potencjał. Analizowaliśmy całą polską kadrę. Jesteśmy zadowoleni z pierwszego meczu, ale nie świętowaliśmy. Natychmiast zaczęliśmy przygotowania do spotkania z Polską. Porażka z eliminacji w Warszawie nie będzie miała na nas wpływu. To spotkanie odbyło się niedługo po mundialu, gdy graliśmy słabiej.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo i Eden Hazard do poprawki. Wybraliśmy najgorszych [PO PIERWSZEJ KOLEJCE]

źródło: Okazje.info

Więcej o: