Euro 2016. Polska - Niemcy. Nawałka: Nie ma szans na występ Wojtka Szczęsnego

Nie ma szans na występ Wojtka Szczęsnego - ogłosił trener Adam Nawałka na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem Polska - Niemcy (godz. 21, relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!).

Szczęsny w meczu z Irlandią Północną po starciu z Kyle'm Laffertym miał mocno stłuczony mięsień czworogłowy. Zrobił się tam krwiak, noga spuchła. We wtorek bramkarz nie trenował, choć czuł już się lepiej. Czasu na to, by Szczęsny wrócił do pełni sił było jednak za mało. Jak wyjaśnił Nawałka na konferencji prasowej decyzję o tym, że Szczęsny w meczu z Niemcami nie może zagrać podjął lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

- Nie ma szans na występ Wojtka Szczęsnego. Decyzję podjął lekarz, nie wiadomo, ile potrwa rekonwalescencja. Być może Wojtek będzie gotowy już na mecz z Ukrainą. Jedenastkę na mecz z Niemcami podam w czwartek. Także to, kto stanie na bramce - powiedział na konferencji prasowej Nawałka.

Nawałka: Wierzymy w siebie

Szanujemy rywali, ale nie ma mowy o strachu. Tak było w Warszawie, tak było we Frankfurcie, tak będzie w Paryżu. Wierzymy w siebie, ale gramy z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Jesteśmy przygotowani do tego meczu. Nic nie zmieniło się od pierwszego dnia mojej pracy w kadrze. Podchodzę do tego w ten sposób, że najważniejszy jest najbliższy mecz. Pracujemy nad rozwiązaniami taktycznymi. Więcej nie zdradzę, poczekajmy do czwartku, będzie ciekawiej - mówił selekcjoner.

- Pierwsze historyczne zwycięstwo z Niemcami było bardzo ważne w budowie naszej drużyny. Był to pierwszy krok. Uważam jednak, że to stałoby się prędzej czy później, mamy dobrych zawodników, grających w najlepszych klubach. Było to ważne zwycięstwo, ale zaplanowane - dodał Nawałka.

- To, że zdecydowałem się na wystawienie Bartka Kapustki w meczu z Irlandią Północną nie nazwałbym odwagą, tylko starannym rozeznaniem możliwości naszych zawodników - stwierdził.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo i Eden Hazard do poprawki. Wybraliśmy najgorszych [PO PIERWSZEJ KOLEJCE]

Więcej o: