Euro 2016. Platformy będą blokować zagraniczne kanały?

Za wykupienie Euro 2016 w Polsacie trzeba zapłacić 100 złotych. Wielu Polaków obchodziło się bez płacenia, wybierając transmisje w bezpłatnych, zagranicznych stacjach. Ale to może się niebawem zmienić.

Euro 2016 za darmo można było oglądać m.in. w niemieckich stacjach ZDF czy ARD. Platformy nie blokowały sygnału, bo te programy w pakietach mają od dawna. Teraz to może się zmienić. - Jeżeli w pakiecie klient ma określoną liczbę programów i w danym momencie nie ma rozpoczętego świadczenia usług, to może żądać odszkodowania. Musi uargumentować, że jego celem było obejrzenie meczu w tym programie - tłumaczy w rozmowie z Money.pl Agnieszka Popławska z Federacji Konsumentów.

Ale Jarosław Mosiejuk ze Stowarzyszenia Sygnał (zrzeszającego platformy cyfrowe i kanały telewizyjne) tłumaczy, że niemieckie stacje nie mają licencji na pokazywanie meczów Euro 2016 w Polsce, tylko na Niemcy. - Dlatego nie mają mandatu do wykonania świadczenia w Polsce. W czasie mistrzostw obowiązują licencje krajowe. Wykupienie przez klienta takiego kanału nie obejmuje możliwości oglądania meczów Euro 2016 - powiedział.

- Na skutek działań naszych, ale też UEFA i firm z nią związanych tego problemu od poniedziałku nie ma. Bezpośrednio zwracamy się do stacji, która nadaje sygnał - dodał. Prowadzący program Sebastian Ogórek stwierdził, że zdążył jeszcze w poniedziałek obejrzeć mecz w niemieckiej stacji, choć był w gorszej jakości niż dotychczas. To może oznaczać, że czasy bezpłatnego oglądania meczów mistrzostw Europy niebawem miną.

Memy po meczu Polski z Irlandią Północną

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.