Euro 2016. Bartosz Kapustka: Po meczu z Irlandią Północną nie czuję się większym piłkarzem

- W niedzielę wyłączyłem wszystkie powiadomienia, spokojnie oglądałem mecze i odciąłem się od publikacji na mój temat. Chcę potwierdzić swoją jakość w kolejnych spotkaniach - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Bartosz Kapustka. Niemcy - Polska w czwartek o godz. 21. Relacja w Sport.pl - To jest Twój LIVE!

19-letni pomocnik Cracovii zebrał znakomite recenzje za swój występ w meczu z Irlandią Północną (1:0). - Lekki stres towarzyszył, ale ja zawsze od dziecka starałem cieszyć się grą. I to udało się w niedzielnym spotkaniu. Nie czuję się po Irlandii większym zawodnikiem. Podchodzę do wszystkiego bardzo spokojnie - stwierdził Kapustka.

- W niedzielę wyłączyłem wszystkie powiadomienia, oglądałem mecze i odciąłem się od publikacji na mój temat. Chcę bardzo potwierdzić swoją jakość w kolejnych meczach, ale wiem, że nic wielkiego w mojej głowie się nie przewróci.

Media zastanawiają się, czy dobry występ Kapustki pozwoli mu na stałe przebicie się do pierwszego składu. Przypomnijmy, że młody pomocnik w niedzielę zastąpił kontuzjowanego Kamila Grosickiego. - Chcę grać w każdym meczu, ale każdy wie, ile Grosicki znaczy dla naszej kadry. Nie nastawiam się czy jestem pewniakiem. Dla mnie to nieważne, czy gram od pierwszej minuty, czy wchodzę z ławki. Chcę dać kadrze wszystko co potrafię - powiedział

- Każdy z nas jest ambitny. Naszym celem są zwycięstwa w każdym kolejnym meczu. Z takim założeniem możemy dojść naprawdę daleko.

Dziennikarze pytali Kapustkę o przedmeczowe rytuały. - Każdy zawodnik inaczej przygotowuje się do meczu. Ja słucham muzyki i odpoczywam, przed meczem z Niemcami nie będę nic zmieniał.

19-latek na pytanie, jak zapatruje się na ewentualną grę w środku pola odpowiedział, że linia pomocy z Irlandią Północną funkcjonowała bardzo dobrze i nie widzi potrzeby, żeby coś zmieniać.

Zobacz wideo

Czy wszyscy dziennikarze oglądali ten sam mecz? Prasa po Polska - Irlandia Płn

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.