Euro 2016. Bogdan Zając do Niemców: Lewandowski zagrał słabiej? Ci, którzy tak pisali, nie znają się na piłce

- Nie musimy mówić, jak wielką rolę odgrywa w naszej drużynie Robert Lewandowski. Ci, którzy pisali po ostatnim meczu, że zagrał słabiej, nie znają się na piłce - powiedział Bogdan Zając, asystent Adama Nawałki. Mecz Niemcy - Polska w czwartek o godz. 21. Relacja w Sport.pl - To jest Twój LIVE!

Niemieccy dziennikarze zabrali głos na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski. Pytali głównie o formę Lewandowskiego, który - według wielu dziennikarzy - z Irlandią Północną (1:0) zagrał słabo. - Nie musimy mówić, jak wielką rolę odgrywa w naszej drużynie Robert Lewandowski. Ci, którzy pisali po ostatnim meczu, że zagrał słabiej, nie znają się na piłce. On daje reprezentacji nie tylko gole i asysty, ale przydaje się także w defensywie i pressingu.

- Sztab i piłkarze rozmawiają o niemieckich zawodnikach. Każde spostrzeżenie jest bardzo ważne, każda uwaga Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego, którzy występują w Bundeslidze, jest bardzo ważna - stwierdził Zając.

W poniedziałek o Lewandowskim wypowiedział się Joachim Loew, trener Niemców: - Z Lewandowskim Polacy są mocni w ataku. Podobnie jak Ukraina, Polska ma świetnych piłkarzy w ofensywie - stwierdził selekcjoner najbliższego rywala Biało-czerwonych.

Po pierwszej kolejce grupy C Euro 2016 Niemcy zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Polacy są za nimi. Trzecie miejsce zajmuje Irlandia Północna, czwarte - Ukraina.

Zobacz wideo

Czy wszyscy dziennikarze oglądali ten sam mecz? Prasa po Polska - Irlandia Płn

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.