Euro 2016. Wojciech Szczęsny ma silnie stłuczone udo. Jedzie na badania

- Wojciech Szczęsny ma silne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda. Jest podejrzenie krwiaka, jedziemy do Nantes sprawdzić szczegółowo, jak to wygląda - powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz kadry.

Szczęsny doznał urazu w niedzielnym meczu z Irlandią Północną. W pierwszej połowie zderzył się z Kyle'em Laffertym.

- Sytuacja zdrowotna w kadrze wygląda bardzo dobrze, poza jednym wyjątkiem. Wojciech Szczęsny w pierwszej połowie zderzył się z Kyle'em Laffertym, ma silne stłuczenie mięśnia czworogłowego uda. Jest podejrzenie krwiaka, w poniedziałek po południu jedziemy do Nantes sprawdzić szczegółowo, jak to wygląda. Kliniczne badanie pokazały, że sytuacja nie jest rewelacyjna, Wojtek ma duży obrzęk uda. Jest możliwość, że nie zagra z Niemcami, ale nie chcę teraz wyrokować - powiedział w poniedziałek Jaroszewski.

- Generalnie piłkarze w dobrej formie zeszli do szatni, badania pokazały, że nie są zmęczeni, dziś po porannych badaniach widać, że są dobrze zregenerowani. Trener zdecydował, że poniedziałkowy trening zostanie odwołany, by piłkarze odpoczęli także mentalnie. Założenie było takie, że Kamil Grosicki wyjdzie na boisko tylko wtedy, jeśli będzie gotowy na sto procent. Dlatego o niego już się nie martwimy, może uczestniczyć w treningach i meczu z Niemcami - dodał lekarz.

Polska zmierzy się z Niemcami w czwartek 16 czerwca w Saint-Denis pod Paryżem.

Czy wszyscy dziennikarze oglądali ten sam mecz? Prasa po Polska - Irlandia Płn

Więcej o: