Euro 2016. Polska - Irlandia Północna. Francuzi i Anglicy zachwyceni kibicami obu drużyn. "Futbol, który kochamy"

Francuskie i angielskie media są zachwycone postawą kibiców Polski oraz Irlandii Północnej (1-0). - Futbol, który kochamy - taki napis znalazł się na okładce nicejskiej gazety "Nice Matin".

To właśnie w Nicei odbył się pierwszy mecz Polaków na tym Euro 2016. W nocy przed meczem miało tam miejsce nieprzyjemne zdarzenie, gdy zaatakowani zostali kibice z Irlandii Północnej. Pierwsze doniesienia mówiły, że odpowiadają za to Polacy, ale okazało się to nieprawdą. Kibice obu drużyn bawili się znakomicie, o czym świadczy chociażby "najpiękniejsze starcie kibiców na świecie".

- Świąteczna atmosfera na Euro. Futbol, który kochamy - napisało "Nice Matin" na okładce umieszczając zdjęcie przytulających się kibiców z Polski oraz Irlandii Północnej. Zachwycona postawą kibiców była również korespondentka "Guardiana" Amy Lawrence. - Irlandia Północna i Polska stworzyły spektakl, dzięki któremu mogło zrobić się ciepło na uszkodzonym sercu - napisała w odniesieniu do zamieszek jakie miały miejsce w Marsylii. - Zabawa kibiców obu drużyn przypomniała, dlaczego piłka nożna jest najwspanialszym sportem na świecie. Atmosfera w Nicei była wspaniała.

Ostatecznie z wyniku mogli cieszyć się jednak tylko Polacy. - Mają szanse na awans do kolejnej fazy. Byli o klasę lepsi od Irlandii Północnej, której nie zabrakło determinacji, ale różnica była zbyt wielka. Być może za dużo oczekiwało się od tej drużyny biorąc pod uwagę piłkarzy, jakich selekcjoner Michael O'Neill ma do dyspozycji. Obaj boczni obrońcy grają w trzeciej lidze angielskiej - napisał "Guardian".

Czy wszyscy dziennikarze oglądali ten sam mecz? Prasa po Polska - Irlandia Płn

Więcej o: