Euro 2016. Polska - Irlandia Północna. "Il Messaggero": Juventus i Borussia Dortmund obserwują Kapustkę

Juventus i Borussia Dortmund bardzo uważnie obserwują występy Bartosza Kapustki na Euro 2016 - donosi włoskie "Il Messaggero".

Zaledwie 19-letni Polak wyszedł w podstawowym składzie na mecz z Irlandią Północną (1:0) zastępując Kamila Grosickiego i zagrał znakomicie. Jego występem byli zachwyceni m.in. byli reprezentanci Anglii - Gary Lineker oraz Rio Ferdinand.

Już przed meczem pobił rekord tego turnieju - został pierwszym nastolatkiem, który pojawił się w podstawowym składzie swojego zespołu. Od Sport.pl dostał za swój występ pięć gwiazdek na sześć możliwych.

- Notesy skautów z całego świata zapełniły się nazwiskiem Kapustka. 19-latek z Cracovii wszedł na wielki turniej bez kompleksów i pięknie przywitał się z piłkarskim światem. Momentami bawił się z obrońcami przeciwników, nie odpuścił żadnej piłki, walczył do końca w każdej akcji - napisaliśmy w ocenach.

Kapustka z pewnością znalazł się w notesach wysłanników Juventusu oraz Borussii Dortmund, o czym informuje "Il Messaggero". - Przyciągnął wzrok swoją uniwersalnością, może grać na skrzydle, jako drugi napastnik oraz rozgrywający. Prywatnie nieśmiały, na boisku jest odważny i zdeterminowany - piszą o nim Włosi, według których Cracovia przed turniejem wyceniała go na 7 mln euro. - Trudno sobie wyobrazić, ile będzie kosztował, jeśli nadal będzie tak grał.

"Il Messaggero" napisało również o innych Polakach - że występy Arkadiusza Milika i Grzegorza Krychowiaka tylko potwierdziły to, co wiedzieliśmy o nich już wcześniej. Milikiem interesują się Roma, Inter oraz Sevilla, natomiast Krychowiakiem Manchester United oraz Arsenal. Cały mecz na ławce spędził Piotr Zieliński. Jego przyszłość jest niewiadomą - jego Udinese dogadało się z Napoli w sprawie transferu, ale Polak wolałby przejść do Liverpoolu.

ZOBACZ TEŻ: książki o gwiazdach futbolu, wybitnych trenerach i porywającym świecie futbolu >>

Zobacz wideo

Polskie WAG's na meczu Polski z Irlandią. Tak kibicowały m.in. Anna Lewandowska i dziewczyna Milika [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.