Euro 2016. UEFA grozi Anglii i Rosji wykluczeniem z turnieju

UEFA zagroziła Anglii i Rosji wykluczeniem z Euro 2016, jeśli kibice obu zespołów nie poprawią swojego zachowania.

Europejska federacja ostrzegła federacje obu krajów, że nie będzie wahała się przyznać dodatkowych kar - w tym wykluczyć oba zespoły z turnieju. - Apelujemy do FA (angielska federacja) i RFS (rosyjska federacja) by zaapelowały do swoich kibiców, by zachowywali się w odpowiedni sposób. Chcielibyśmy publicznie wesprzeć francuskie władze i służby bezpieczeństwa i podziękować za ich wysiłki służące zabezpieczeniu turnieju w tych nie najłatwiejszych okolicznościach - napisał komitet wykonawczy UEFA w oświadczeniu.

Na ulicach Marsylii przed meczem obu zespołów doszło do zamieszek, w których rannych zostało ponad 30 osób. Do starcia między kibicami obu drużyn doszło również na stadionie. Tuż po końcowym gwizdku sędziego grupa rosyjskich kibiców wdarła się do angielskiego sektora, przez co kibice uciekli z trybuny.

Rosja może zostać ukarana przez UEFA właśnie za to zdarzenie oraz rasistowskie zachowanie i odpalenie rac przez swoich kibiców. We wtorek odbędzie się przesłuchanie w tej sprawie. UEFA nie może ukarać reprezentacji za nieodpowiednie zachowanie ich kibiców poza stadionem - jedynie potępia takie zachowania.

- Dostaniemy grzywnę od UEFA. Rozumiem to, nie zachowaliśmy się dobrze - powiedział minister sportu Rosji Witalij Mutko w rozmowie z agencją "R-Sport".

ZOBACZ TEŻ: książki o najlepszych piłkarzach, trenerach i porywającym świecie futbolu >>

Zobacz wideo

Do Francji zjechali nie tylko brutalni kibole. Oto dowody! [ZDJĘCIA]

Więcej o: