Euro 2016. Polska - Irlandia Północna 1:0. Michael O'Neill: Polska była doskonała

To był bardzo trudny mecz. Polska była doskonała, ale moi piłkarze pokazali charakter. Gdy straciliśmy bramkę, trudno było nam stworzyć sytuację do strzelenia gola. Szczerze mówiąc, rywale byli lepszą drużyną - powiedział po meczu z Polską Michael O'Neill, selekcjoner Irlandii Północnej.

- Wierzyliśmy, że dobrze zaczniemy dobrze ten turniej. Wielu zawodników pewnie myśli, że mogło zagrać lepiej, ale od zespołu nie mogę wymagać więcej. W szatni jest poczucie zawodu. Mieliśmy szanse po stałych fragmentach gry, ale nie było tak dobrze, jak mogło być. Bramce mogliśmy zapobiec, mogliśmy też zagrać lepiej z kontry. Innego dnia wynik mógł być inny.

Nie wydaje mi się, by Milik był większym zagrożeniem niż Lewandowski. Kiedy okazało się, że nie ma Grosickiego, wiedzieliśmy, że jego następca jest bardzo utalentowanym zawodnikiem. Lewandowski skupiał na sobie uwagę obrońców, on tworzy przestrzeń, którą Milik wykorzystuje. To był bardzo trudny mecz. Polska była doskonała, ale moi piłkarze pokazali charakter. Gdy straciliśmy bramkę, trudno było nam stworzyć sytuację do strzelenia gola. Szczerze mówiąc, rywale byli lepszą drużyną.

Musimy też zdawać sobie sprawę, że dla kilku zawodników był to mecz życia. Ci z III ligi angielskiej zrobili wielki przeskok, mierzyli z takimi piłkarzami jak Krychowiak. On dobrze blokował rozgrywanie akcji, to piłkarz klasy światowej. Największe zagrożenie stwarzali Milik i Lewandowski, bardzo podobał mi się Kapustka.

Jesteśmy zawiedzeni, bo w eliminacjach coś byśmy z tego meczu wycisnęli, a w Nicei się nie udało - podsumował przegrany mecz z Polską O'Neill.

Memy po meczu Polski z Irlandią Północną

Zobacz wideo
Więcej o: