Euro 2016. Polska - Irlandia Północna. Lewandowski jest wart 12,5 razy więcej niż wszyscy napastnicy rywala [INFOGRAFIKA]

Robert Lewandowski jest wart 12,5 razy więcej niż wszystkich czterech napastników Irlandii Północnej! Na tej pozycji między Polską a jej pierwszym rywalem na Euro 2016 panuje przepaść. Czy tak będzie również na boisku? Mecz w niedzielę o 18.00, relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

Lewandowski jest wyceniany na 75 mln euro. W tym sezonie zagrał aż 51 meczów, w których strzelił 42 gole i zaliczył 7 asyst. Przy jego statystykach napastnicy Irlandii Północnej wyglądają blado.

Największą gwiazdą Ulsteru jest Kyle Lafferty. W tym sezonie grał bardzo mało w Norwich City, w drugiej części sezonu był wypożyczony do Birmingham City, by choć trochę pograł. Ale i tak w całym sezonie rozegrał jedynie 12 meczów, w których strzelił 4 gole i zaliczył 2 asysty. Jest za to skuteczny w kadrze, w karierze strzelił już 17 goli.

W ataku Irlandii Północnej mogą zagrać również Will Grigg (Wigan), Josh Magennis (Kilmarnock) oraz Conor Washington (Queens Park Rangers). Co ciekawe Magennis dawniej był bramkarzem, natomiast Washington był listonoszem i debiutował w kadrze w marcu tego roku z Walią. Kilka dni później strzelił jedynego gola ze Słowenią.

Porównanie Roberta Lewandowskiego z napastnikami Irlandii PółnocnejPorównanie Roberta Lewandowskiego z napastnikami Irlandii Północnej Marta Kondrusik

Na papierze przewaga Polaków jest ogromna. Czy tak będzie również na boisku?

Zobacz wideo

Do Francji zjechali nie tylko brutalni kibole. Oto dowody! [ZDJĘCIA]

Więcej o: