Euro 2016. Polska - Irlandia Północna. Rywale zakładają na treningu koszulki Polaków

Piłkarze Irlandii Północnej zakładają na treningach koszulki Polaków, by lepiej przygotować się na pierwszy mecz obu drużyn na Euro 2016. Początek w niedzielę o godz. 18.00. Sport.pl - to jest twój live!

W podobny sposób Irlandczycy zamierzają się przygotować do kolejnego meczu z Ukrainą. Dzięki takiemu zabiegowi chcą lepiej poznać swoich rywali i ich styl grania. Tę sesję treningową zarejestrowały kamery Sky Sports News.

Sztab szkoleniowy trenera Michaela O'Neilla jest znany ze swoich oryginalnych metod. Piłkarze bardzo je sobie cenią. - Chcemy by wiedzieli, że mogą uczyć się na różne sposoby - powiedział Austin MacPhee, asystent trenera. - Selekcjoner poświęcił sporo czasu i wysiłku, by zbudować odpowiednie struktury, ale wierzymy, że przyniosą one korzyści.

O'Neill obejrzał ze sztabem wszystkie mecze eliminacyjne Polaków. MacPhee odpowiadał za zmontowanie nagrań wideo zawierających najważniejsze informacje o stylu gry reprezentacji Adama Nawałki oraz o jej największych zaletach, jak i wadach. - Ważne jest to, by nie mówić piłkarzom wyłącznie co mają robić, ale również dlaczego mają to zrobić. Nie chcemy przekazywać im za wiele informacji, ale wskazanie słabości przeciwników może pozytywnie wpłynąć na naszą pewność siebie - twierdzi MacPhee.

Najważniejszym zadaniem jest powstrzymanie Roberta Lewandowskiego, który strzelił w minionym sezonie 42 gole dla Bayernu Monachium. - Z piłkarzem klasy światowej można poradzić sobie na różne sposoby. Można to zrobić za pomocą ustawienia własnej drużyny lub indywidualnym kryciem. Ewentualnie można przeanalizować jak strzela i kiedy strzela gole, od kogo dostaje podania. Mamy te informacje i selekcjoner podejmie decyzję. Przez ostatnie dwa lata podjął wiele naprawdę dobrych decyzji w najważniejszych meczach.

Materiał telewizji Sky Sports można znaleźć pod tym linkiem.

Irlandia Północna nie przegrała żadnego z ostatnich 12 spotkań. Na Euro 2016 zagra po raz pierwszy w historii.

Zobacz wideo

Payet bohaterem meczu otwarcia Euro 2016! Ale ten dźwięk... [MEMY]

Więcej o: