Euro 2016. Asystent Nawałki: Każda godzina działa na korzyść Grosickiego

Jeśli chodzi o Kamila Grosickiego, to z każdą godziną idziemy do przodu. Jesteśmy pełni nadziei - powiedział na środowej konferencji prasowej asystent Adama Nawałki, Bogdan Zając

Na środowej konferencji prasowej obecni byli asystent trenera Adama Nawałki Bogdan Zając, Thiago Cionek oraz Sławomir Peszko.

Bogdan Zając:

Jeśli chodzi o Kamila Grosickiego, to z każdą godziną idziemy do przodu. Jesteśmy pełni nadziei. Ale nie jestem w stanie określić, czy ma pięć, 20, czy 60 procent szans na występ z Irlandią Północną. Największą rolę odgrywają fizjoterapeuci, staw jest naruszony, więc trzeba go wzmacniać. Doba jest długa, każda godzina działa na jego korzyść.

Michał Pazdan odczuwał lekki dyskomfort, w środę będzie już trenował na 100 procent. Jakub Błaszczykowski miał przeciążenie, ale to też nie jest wielki problem.

Wiemy, że Irlandia strzela dużo goli po rzutach rożnych i wolnych, ale my również. Każdy stały fragment w niedzielę będzie bardzo ważny.

Thiago Cionek:

Od dwóch lat jestem powoływany, nie grałem w eliminacjach, ale występowałem w sparingach. Wiem, jak funkcjonuje drużyna, znam schematy rozegrania akcji. We Włoszech gram w ustawieniach z trójką i czwórką obrońców. U Nawałki grałem już na lewej i prawej stronie obrony oraz na środku. Jestem gotowy wystąpić na każdej pozycji.

Kamilowi bardzo zależy na występie w pierwszym meczu. Mam z nim bardzo dobry kontakt, wszyscy gorąco go wspieramy.

Zobacz wideo

Euro wyczerpanych piłkarzy? Ci zawodnicy grali w tym sezonie najwięcej. Robert Lewandowski oczywiście w czołówce [RANKING]

Więcej o: