Euro 2016. Trener Kamila Glika zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch

Szkoleniowiec Torino Giampiero Ventura obejmie kadrę Włoch po Euro 2016. 68-latek zastąpi na stanowisku Antonio Conte, który podpisał już kontrakt z Chelsea Londyn.

O tym, że Antonio Conte po mistrzostwach Europy opuści stanowisko selekcjonera reprezentacji Włoch było wiadomo od dawna. Były szkoleniowiec Juventusu podpisał już kontrakt z Chelsea Londyn, jedynym pytaniem było: kto go zastąpi?

Wybór prezesa włoskiej federacji piłkarskiej padł na Giampiero Venturę. - Wybraliśmy Venturę, bo ma odpowiednie kwalifikacje i umie pracować z grupą - powiedział Carlo Tavecchio.

Trener podpisał dwuletni kontrakt, który zapewni mu około 1,3 miliona euro pensji za sezon.

68-latek od 2011 roku był trenerem Torino. Jedną z jego kluczowych decyzji w ostatnich latach było mianowanie Kamila Glika na kapitana 'Byków". Obrońca reprezentacji latem 2013 roku został najmłodszym kapitanem w całej Serie A. I jedynym zagranicznym kapitanem obok Javiera Zanettiego. Wówczas 40-letniego piłkarza legendy Inteu Mediolan, który reprezentował barwy Nerazzurrich przez ponad dwie dekady. Zanetti zakończył już karierę, a obecnie jedynym oprócz Glika uhonorowanym opaską cudzoziemcem jest Marek Hamsik, słowacki pomocnik Napoli.

Ventura do tej pory był trenerem od "zadań specjalnych'. Zazwyczaj przejmował drużyny będące w tarapatach i starał się je wyciągać na prostą. Tak było w Lecce, Cagliari, Sampdorii, Udinese, Napoli, Veronie czy w Barii.

Jego ostatni największy sukces to wywalczenie z Torino awansu do Ligi Europy w sezonie 2013/14. Ventura wygrał także derby Turynu z Juventusem 2:1 (25 kwietnia 2015 roku). Dla Torino było to pierwsze takie zwycięstwo od ponad 20 lat!

Dla Ventury to kolejna miła wiadomość w ostatnich dniach. Niespełna tydzień temu ożenił się z Lucianą Lacriolą.

Obecnym selekcjonerem Włoch jest Conte, który przejął zespół po nieudanym mundialu w 2014 roku (Włosi odpadli już po fazie grupowej).

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.