Euro 2016. Kyle Lafferty kontuzjowany. Czy gwiazda Irlandii Północnej zagra z Polską?

Blady strach padł na Irlandię Północną. Kyle Lafferty (Norwich City), gwiazda zespołu, podczas wtorkowego treningu doznał kontuzji. Pierwsze informacje mówiły, że piłkarz opuści Euro 2016, jednak po kilku minutach trener Michael O'Neill stwierdził, że nic poważnego się nie stało.

Gwiazda reprezentacji Irlandii Północnej, z którą Polska zagra 12 czerwca o godz. 18:00, nie dokończył wtorkowego treningu. Najskuteczniejszy piłkarz niedzielnych rywali Biało-czerwonych doznał kontuzji podczas wykonywania wślizgu podczas zajęć. Piłkarz długo był opatrywany.

Jako, że trening Irlandii Północnej był otwarty dla dziennikarzy, to informacja o urazie szybko obiegła media społecznościowe. Początkowe diagnozy były dramatyczne - piłkarz miał opuścić turniej.

Po treningu głos zabrał Michael O'Neil, trener, który stwierdził, że uraz nie jest poważny. - Wszystko z nim w porządku. Nastąpiło lekkie skręcenie. Piłkarz przejdzie badania, ale nie spodziewamy się żadnej złej informacji.

Lafferty w ostatnich dniach zmagał się z drobną kontuzją. Podczas meczu towarzyskiego ze Słowacją (4 czerwca, 0:0) pojawił się dopiero w 55. minucie gry.

Zawodnik Norwich w eliminacjach mistrzostw Europy zdobył dla swojej drużyny narodowej siedem bramek.

Zobacz wideo

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem

A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.