Euro 2016. Kicker o meczu Polska - Litwa: Rozczarowanie po remisie z outsiderem

- Polacy w poniedziałek bezbramkowo zremisowali z Litwą. Wynik ten został przyjęty z rozczarowaniem - podaje niemiecki Kicker.

- Ostatnia próba Polaków przed mistrzostwami Europy nie wypadła najlepiej. Grupowi rywale Niemców nie zdołali strzelić bramki Litwie. Potyczka zakończyła się bezbramkowym remisem. "Superstar" Robert Lewandowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Łukasz Piszczek też nie zagrał ani minuty - czytamy w Kickerze. Nieźle na prawym skrzydle zaprezentował się Jakub Błaszczykowski.

Niemieccy dziennikarze Litwinów nazwali outsiderami. - Drużyna Nawałki pierwsze kłopoty miała już w 14. sekundzie spotkania, kiedy Arvydas Novikovas z VfL Bochum stanął oko w oko z Łukaszem Fabiańskim. Przestrzelił - piszą dziennikarze znanego niemieckiego tytułu.

- Polacy są zmartwieni kontuzją Kamila Grosickiego, który skręcił kostkę. Lekarze robią wszystko, by 27-latek mógł zagrać 12 czerwca przeciwko Irlandii Północnej.

Rywalizacja w grupie C Euro 2016 rozpocznie się 12 czerwca. Polacy o godz. 18:00 zagrają z Irlandią Północną, Niemcy zaś o godz. 21:00 z Ukrainą.

Zobacz wideo

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem

A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.

Więcej o: