Euro 2016. Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego. Wyścig z czasem

Kamil Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego w meczu z Litwą - poinformował na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN.

Grosicki zszedł z boiska w 76. minucie wyraźnie utykając. - Kamil zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku, ale więcej będzie wiadomo po szczegółowych badaniach - powiedział selekcjoner Adam Nawałka tuż po meczu.

- Kamil Grosicki doznał skręcenia stawu skokowego. Badania wykonane po meczu wykazały nadwyrężenie aparatu torebkowo-wiązadłowego stawu. Sztab medyczny reprezentacji przystąpił natychmiast do zabiegów, które mają przygotować Kamila do meczu z Irlandią Płn. - poinformował rzecznik PZPN. Leczenie takiego urazu może potrwać nawet do ośmiu dni.

Trwa więc wyścig z czasem. Skrzydłowy Stade Rennes ma za sobą bardzo dobry mecz. - Najlepszy w polskiej ekipie, widać, że ma gaz. Kilka razy wręcz ośmieszał litewskich obrońców. Problem jest taki, że nic z tego nie wynikało. Brakowało dokładności, lepszego zagrania. Jeżeli ustawi celownik przy strzałach i podaniach na Euro będzie jednym z naszych kluczowych zawodników - napisaliśmy w pomeczowych ocenach.

Pierwsze spotkanie Polaków na Euro 2016 z Irlandią Północną w niedzielę o godz. 18.00. Potem mecze z Niemcami i Ukrainą.

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem Robert LewandowskiRobert Lewandowski Sport.pl

A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.

Zobacz wideo
Więcej o: