Polska - Litwa. Pojedynek ekstraklasowych napastników. Nadzieja Polaków, czy kapitan Litwinów?

Mecz z Litwą, to dla reprezentacji Polski ostatni sprawdzian przed Euro 2016 we Francji. Polscy piłkarze chcą przekonać Adama Nawałkę, że są gotowi na wielką rywalizację. Wśród nich jest Mariusz Stępiński, napastnik Ruchu Chorzów.

Stępiński nie ma nic do stracenia. W meczu z Holandią dostał od Adama Nawałki tylko kilka minut, ale w jego grze widać było duże zaangażowanie. Zmienił Arkadiusza Milika i wszedł na pozycję wysuniętego napastnika. Walczył z obrońcami. Udowodnił, że fizycznie jest gotowy na rywalizację na arenie międzynarodowej. Swoją szansę najprawdopodobniej dostanie również w meczu z Litwą, w którym będzie chciał pokazać Nawałce, że we Francji przyda się naszej reprezentacji.

Mariusz Stępiński

klub: Ruch Chorzów

15 goli w sezonie 2015/16

21 lat

3 występy w reprezentacji Polski i 0 goli

zainteresowane kluby: Feyenoord Rotterdam, AEK Ateny, FC Koeln

wyceniany na 1,5 mln euro (Transfermarkt)

Defensywę reprezentacji Polski będzie straszył Fedor Cernych. Napastnik Jagielloni Białystok w tym sezonie nie błyszczał na boiskach ekstraklasy, ale w meczu z Polakami będzie chciał udowodnić, że nie zapomniał jak strzelać gole.

Fedor Cernych

klub: Jagiellonia Białystok

4 gole w sezonie 2015/16

25 lat

25 występów w reprezentacji Litwy i 5 goli

kapitan reprezentacji Litwy

wyceniany na 600 tys. euro (Transfermarkt)

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem

A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

Kto jest lepszym napastnikiem?
Więcej o: