Euro 2016. Hajto: Jeśli chcemy coś osiągnąć, musi bronić Szczęsny

- Jeśli chcemy coś osiągnąć na Euro 2016 to musi bronić Wojciech Szczęsny - stwierdził w niedzielnym ?Cafe Futbol? Tomasz Hajto, były reprezentant Polski i ekspert Polsatu. Ostatni sparing Polski przed Euro 2016 z Litwą w poniedziałek o 18.00. Sport.pl - to jest twój live!

Wybór podstawowego bramkarza jest jednym z najtrudniejszych wyborów dla Adama Nawałki. Ostateczną decyzję ma podjąć po meczu z Litwą. O bluzę z numerem 1 Szczęsny walczy z Łukaszem Fabiańskim; Artur Boruc jest numerem trzy.

- Cała trójka gra w swoich klubach. Wszyscy prezentują wysoki poziom. Jednak jako były obrońca muszę powiedzieć, że chciałbym grać z takim bramkarzem, który gwarantuje coś "ekstra". Szczęsny potrafi zrobić coś takiego, co robi różnicę. Fabiański jest świetnym graczem gwarantującym stabilizację. Jeżeli jednak chcesz coś wygrać na wielkiej imprezie to ja osobiście decydowałbym się na Wojtka - powiedział Hajto w "Cafe Futbol".

We wtorek z Gazetą Wyborczą wyjątkowy prezent od Sport.pl - dwustronny plakat z gwiazdami reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim i Grzegorzem Krychowiakiem

A w dodatku przygotowanym na Euro 2016 m.in. o tym, ile wart jest Robert Lewandowski, jak internet zmienił kibicowanie oraz o tym, dlaczego Irlandia i Irlandia Północna grają razem w krykieta, hokeja i rugby, ale nie w piłkę nożną.

W sparingu z Holandią to Szczęsny bronił przez cały mecz. Z Litwą ma bronić Fabiański. Eliminacje Euro 2016 w bramce zaczynał Szczęsny, który rozegrał pierwsze cztery mecze. Potem jednak stracił miejsce w składzie Arsenalu (w tym sezonie bronił w AS Romie), przez co sześć kolejnych spotkań rozegrał Fabiański regularnie grający w Swansea.

Więcej o: