Euro 2016. Artur Sobiech: Wydaje mi się, że zrobiłem wszystko

Przecież nie zamknę się w domu, nie opuszczę rolet i nie będę płakał w poduszkę. Trzeba stawiać sobie nowe wyzwania - mówi w ?Przeglądzie Sportowym? Artur Sobiech. Napastnik Hannoveru 96 w 23-osobowej kadrze na Euro 2016 się nie znalazł.

Sobiech był jednym z trzech piłkarzy, którzy ostatniego dnia zgrupowania w Arłamowie dowiedzieli się, że na Euro nie zagrają.

- Właściwie spodziewałem się, że mogę odpaść. Widziałem, jak trener ustawia zespół przy stałych fragmentach gry, jak widzi moją rolę przy nich. To moim zdaniem przesądziło, że Euro obejrzę w telewizji - mówił w "PS" Sobiech .

Napastnik Hannoveru nie załamuje się. Już myśli o kolejnych meczach w kadrze. - Zaraz zaczną się eliminacje mistrzostw świata w Rosji. I to będzie mój cel, by w tych rozgrywkach się pokazać i utrzymać w kadrze. Proszę pana, przecież nie zamknę się w domu, nie opuszczę rolet i nie będę płakał w poduszkę. Trzeba stawiać sobie nowe wyzwania - powiedział.

Cztery lata temu Sobiech był w kadrze Franciszka Smudy na Euro 2012. - Uważam, że dzisiaj jestem lepszym piłkarzem niż cztery lata temu. Naprawdę wydaje mi się, że teraz zrobiłem wszystko, by załapać się ma samolot lecący do Francji. Cóż... - dodał.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Polacy grają w grupie C z Irlandia Północną, Niemcami i Ukrainą. Pierwszy mecz zagrają w niedzielę 12 czerwca o godz. 18. Relacja na żywo w Sport.pl.

Wszystkie składy na Euro 2016. Kogo powołali selekcjonerzy, a kto został w domu?[ZOBACZ]

Zobacz wideo
Więcej o: