Euro 2016. Francja broni się przed terrorystami. Zakaz lotów dla samolotów i dronów

Władze Francji chcą zadbać o bezpieczeństwo kibiców, którzy wybierają się na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Nowe przepisy wyznaczą specjalne strefy, w których samoloty i drony nie będą się mogły poruszać.

W dzisiejszych czasach przed wielkimi wydarzeniami sportowymi, pojawia się wiele pytań o bezpieczeństwo podczas tego typu imprez. Francuzi chcąc zapewnić jak największy komfort kibicom i mieszkańcom kraju wdrążą nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Francja w obawie o kolejne ataki wprowadzi specjalne strefy, w których latanie samolotami lub dronami będzie nielegalne. Tereny powietrzne, gdzie nowe przepisy bezpieczeństwa będą obowiązywało mieszczą się nad dziesięcioma stadionami, na których będą rozgrywane spotkania, a także nad ośrodkami treningowymi.

Francuskie służby specjalne są szkolone przed dronami, które mogą zostać wykorzystywane jako broń chemiczna i biologiczna, mogąca być sporym zagrożeniem dla wielotysięcznych tłumów. Szef bezpieczeństwa podczas Euro 2016 jest dobrej myśli.

- To bardzo ważny środek odstraszający potencjalnych przestępców. Do tej pory nikt w ten sposób nie chronił wielki imprez sportowych - powiedział Ziad Khoury. Niewątpliwie główną przyczyną zmiany polityki bezpieczeństwa były zamachy terrorystyczne z listopada ubiegłego roku. Wówczas kilku terrorystów z ISIS przeprowadziło trzy zamachy w Paryżu podczas których zginęło 130 osób. Jeden z ataków został przeprowadzany nieopodal stadionu Stade de France, na którym rozgrywany był mecz pomiędzy Francuzami a Niemcami. Euro rozpocznie się 10 czerwca i potrwa miesiąc. Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo
Czy nowe przepisy zapewnią bezpieczeństwo kibicom?
Więcej o: