Euro 2016. Mila z klasą o decyzji Nawałki

Sebastian Mila zbiera mnóstwo pochwał za reakcję na brak powołania do kadry na Euro 2016. "Szacunek Brachu" - pisze mu Kamil Grosicki. Jeden z bohaterów eliminacji obiecał: "Będę mocno wspierał naszą reprezentację".

Nazwiska 28 zawodników z szerokiej kadry na Euro 2016 Adam Nawałka podał w czwartek. W gronie zawodników wybranych przez selekcjonera nie ma Mili, bo ostatnie miesiące nie były dla niego najlepsze. Nawałka ewidentnie nie powoływał za zasługi. Gdyby to robił, pomocnik Lechii Gdańsk miejsce miałby nie tylko w szerokiej kadrze, ale też w 23-osobowym zespole, który poleci do Francji.

W eliminacjach Mila był jednym z bohaterów wielkiego zwycięstwa nad Niemcami. Mistrzom świata strzelił gola ustalającego wynik na 2:0. I właśnie ten moment zawodnik wspomina w Twitterowym wpisie będącym reakcją na brak powołania.

"Ćwierknięcie" Mili ma prawie dwa tysiące polubień, blisko 200 razy podano je dalej, a najcenniejsze są odpowiedzi świadczące o szacunku, jaki wzbudziło zachowanie zawodnika.

Tak zareagowali koledzy Mili z reprezentacji:

Tak napisał rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jakub Kwiatkowski:

A tak odpowiedział Mili komentator NC+, Tomasz Smokowski:

W sumie w eliminacjach Mila zagrał w pięciu z 10 meczów. Zazwyczaj pełnił rolę świetnego rezerwowego. Tak był choćby w spotkaniu z Niemcami. W podstawowym składzie wystąpił raz - w wyjazdowym starciu z Gruzją (4:0 dla Polski). Tam też strzelił gola.

Szeroka kadra powołana na Euro 2016:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń.

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Filip Starzyński, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński, Artur Sobiech.

Więcej o: