Kadra Polski na Euro 2016. Adam Nawałka ogłosił 28-osobowy skład na mistrzostwa Europy

Adam Nawałka ogłosił szeroką kadrę na Euro 2016. Na liście znalazło się 28 nazwisk. Na turniej do Francji pojedzie 23 piłkarzy, a ostateczny skład reprezentacji selekcjoner poda 30 maja.

Na naszym profilu na Facebooku trwa relacja NA ŻYWO z analizą składu biało-czerwonych. Bądźcie z nami - Sport.pl - to jest Twój LIVE!

Przed Euro 2016 reprezentacja zagra dwa mecze sparingowe: z Holandią w Gdańsku (1 czerwca) i z Litwą w Krakowie (6 czerwca). Do tego czasu Adam Nawałka z poniższej listy skreśli pięciu piłkarzy.

Szeroka kadra powołana na Euro 2016

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Łukasz Piszczek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko, Maciej Rybus, Filip Starzyński, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Mariusz Stępiński, Artur Sobiech

Zaskoczenia?

Nawałka nie powołał do składu jednego z bohaterów eliminacji, Sebastiana Mili. W szerokim składzie znalazł się za to Sławomir Peszko, którego selekcjoner pominął przy powołaniach na ostatnie spotkania towarzyskie. Zaskoczeniem jest także powołanie dla 21-letniego Pawła Dawidowicza, który w kadrze zagrał jedno spotkanie. O wyjazd na Euro powalczą także Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów), Artur Sobiech (Hannover), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Thiago Cionek (Palermo) i Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków)

Najprawdopodobniej na Euro 2016 nie pojedzie Przemysław Tytoń - pozycje Łukasza Fabiańskiego, Wojciecha Szczęsnego i Artura Boruca są niepodważalne.

Krychowiak gra ze Sport.pl

W kadrze Nawałki znalazł się Grzegorz Krychowiak, który jest ambasadorem marki Sport.pl i twarzą kampanii "Sport.pl to jest Twój live", która podkreśla pozycję lidera Sport.pl w mediach społecznościowych i wśród aplikacji mobilnych. Sport.pl LIVE to najpopularniejsza aplikacja sportowa w Polsce, która przekroczyła milion pobrań. Jesteśmy też pierwsi pod względem pobrań wśród apek sportowych w App Store (iPhone) i Google Play (android).

Sport.pl na Facebooku to największy dziś fanpage redakcji sportowej w Polsce z 740 tys. fanów. Prowadzimy też wśród mediów sportowych na Snapchacie, gdzie śledzi nas ponad 20 tys. użytkowników.

Zobacz wideo

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Zobacz wideo
Więcej o: