Euro 2016. Ruud Gullit wierzy w reprezentację Polski. "Mogą zaskoczyć"

- Mam nadzieję, że jedna z niżej notowanych drużyn zaskoczy faworytów podczas francuskiego turnieju, ale nie wiem która. Może Polska? - przyznał Ruud Gullit, były reprezentant Holandii i legendarny zawodnik włoskiego Milanu.

Emocje związane z Euro 2016 we Francji zbliżają się wielkimi krokami. Światowe media coraz częściej spekulują, kto będzie faworytem podczas czerwcowego turnieju. Tym razem swoją opinię na temat drużyn występujących we Francji wyraził Ruud Gullit - jednen z najwybitniejszych zawodników holenderskiego futbolu.

- Faworytem mistrzostw jest reprezentacja Francji. Zagrają na własnym terenie, a to duży atut. W walce o puchar będą liczyć się również Niemcy i Hiszpania, która chce się zrewanżować za nieudany mundial w Brazylii - przyznał Gullit, cytowany przez portal Goal.com

Nie bez szans pozostaje reprezentacja Belgii. W dziesięciu eliminacyjnych meczach, drużyna Marca Wilmotsa straciła tylko pięć bramek, strzeliła 24. Belgowie zajęli pierwsze miejsce w grupie B, wyprzedzając Walię, Bośnię i Hercegowinę, Izrael, Cypr i Andorę.

- Oczekiwania są wysokie. Dobrze grali na mistrzostwach świata, a do Euro awansowali bez najmniejszych problemów. Mają świetnych piłkarzy i nie ukrywam, że ich triumf sprawiłby mi sporą radość. W końcu Belgia sąsiaduje z Holandią - powiedział.

Wyniki Mistrzostw Europy trudno jednak przewidzieć. Wszyscy doskonale pamiętają sensacyjny triumf Greków podczas Euro 2004. A przecież historia lubi się powtarzać i kto wie, czy we Francji nie objawi się nowa siła w europejskiej piłce.

- Mam taką nadzieję. Jedna z niżej notowanych drużyn może zaskoczyć, ale nie do końca wiem która. Może Polska? - zakończył Ruud Gullit.

Mistrzostwa Europy we Francji rozpoczną się 10 czerwca. Polacy zagrają w grupie z Irlandią Północną (12.06), Niemcami (16.06) i Ukrainą (21.06).

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Zobacz wideo
Czy reprezentacja Polski jest w stanie zaskoczyć faworytów podczas Euro 2016?
Więcej o: