Euro 2016. Dramat reprezentanta Włoch! Claudio Marchisio doznał kontuzji i nie zagra we Francji

W 33. kolejce ligi włoskiej Juventus Turyn rozgromił Palermo 4:0, ale sympatycy "Starej Damy" i reprezentacji Włoch nie zapamiętają tego spotkania najlepiej. Już w 16. minucie meczu urazu nabawił się Claudio Marchisio i musiał opuścić plac gry. Podstawowy zawodnik mistrzów Włoch i "Squadra Azzura" będzie pauzował przez kilka miesięcy i opuści mistrzostwa Europy we Francji.

Kibice reprezentacji Włoch są pewni obaw przed Euro 2016. "Squadra Azzura" ma najsłabszą kadrę od lat, a teraz okazało się, że będzie jeszcze gorzej. Na czerwcowe mistrzostwa Europy we Francji nie pojedzie Claudio Marchisio.

"Il Principio", w trakcie niedzielnego spotkania Juventusu z Palermo (4:0), starł się z Franco Vazquez`em i doznał kontuzji kolana. 30-latek zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i lada dzień przejdzie operację. Na razie trudno ocenić kiedy konkretnie Marchisio wróci do gry, ale pierwsze diagnozy lekarskie mówią o kilku miesiącach (4-6) przerwy.

O ile Juventus Turyn ma już niemal zapewnione mistrzostwo Włoch i strata Marchisio nie będzie aż tak dotkliwa, o tyle dla reprezentacji Włoch może okazać się kluczowa. Antonio Conte wciąż nie ma pewnej jedenastki.

Selekcjoner nie chce skorzystać z usług wiekowych: Andrei Pirlo i Daniele de Rossiego. Natomiast Marco Verratti od dwóch miesięcy jest kontuzjowany i nie wiadomo czy zdąży złapać optymalną formę podczas turnieju. Możliwym scenariuszem jest, że w środku pola, właśnie obok Verrattiego zagra jego klubowy kolega z PSG, Thiago Motta.

Oprócz tego do dyspozycji trenera jest Roberto Soriano (Sampdoria Genua) i Marco Parolo (Lazio Rzym) - jednak obaj raczej nie prezentują poziomu pozwalającego marzyć o strefie medalowej.

Z obozu Juventusu popłynęło wiele ciepłych słów w kierunku Marchisio. Klubowego kolegę wsparli między innymi Gianluigi Buffon: "Czekamy na Ciebie! Wrócisz silniejszy!" i Leonardo Bonucci.

Bonucci powiedział nawet, że jest gotów zastąpić Marchisio na pozycji środkowego pomocnika.

Nie tylko Barcelona! Najsłynniejsze przegrane sezony [ZOBACZ]

Zobacz wideo
Czy reprezentaja Włoch awansuje do półfinału Euro 2016?
Więcej o: