Euro 2016. Ukraina na Polskę z Andrijem Szewczenką

Andrij Szewczenko wraca do futbolu: będzie nowym asystentem selekcjonera reprezentacji, Mychajły Fomienki. Ukraina to rywal Polski w ostatniej kolejce spotkań grupy C mistrzostw Europy

39-letni Szewczenko, ostatni piłkarz z Europy Wschodniej, który zdobył Złotą Piłkę, został we wtorek oficjalnie przedstawiony jako asystent trenera Fomienki. Zastąpi Aleksandra Zawarowa, który był w sztabie kadry przez ostatnie 3,5 roku. - Dziękuję za tę szansę. Wracam po czterech latach i nie zawiodę was - mówił Szewczenko.

Cztery lata temu były napastnik Dynama Kijów i Milanu żegnał się z reprezentacją, grając w Euro 2012. Jest jej rekordzistą pod względem strzelonych goli i występów. Po zakończeniu kariery próbował sił w polityce, ale bez powodzenia, przegrał w wyborach parlamentarnych w 2012 roku. Teraz zaczyna pracę w roli trenera. Do przyjęcia tej roli mocno namawiał go młody prezes ukraińskiej federacji, Andrij Pawełko.

Jak mówił Szewczenko na prezentacji w siedzibie ukraińskiego związku piłki nożnej, inspirują go trenerzy, z którymi pracował: Carlo Ancelotti, Jose Mourinho i Walery Łobanowski. Ukrainę nazwał jednym z faworytów Euro. Jego drużyna zaczyna mistrzostwa Europy meczem z Niemcami, potem gra z Irlandią Północną i kończy fazę grupową meczem z Polską.

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Zobacz wideo
Polska z Ukrainą na Euro 2016...
Więcej o: