Euro 2016. Irlandia Północna dostała dodatkowe bilety na mecz z Polską

Kibice z Irlandii Północnej dostaną 1000 dodatkowych biletów na mecz z Polską podczas Euro 2016 - informuje "Belfast Telegraph". To efekt zamieszania z przydziałem biletów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPrzypomnijmy: we wtorek kibice pierwszych rywali Polaków dowiedzieli się o tym, czy wylosowali bilety na mecze fazy grupowej. I wybuchła afera. Tzw. "block-bookers" - kibice, którzy pojawili się na każdym meczu eliminacyjnym - mieli być uprzywilejowani w tym procesie, ale wielu z nich nie wylosowało wejściówek na żaden z trzech meczów.

Tymczasem pojawiły się przypadki fanów, którzy nie byli na ani jednym meczu eliminacyjnym, a mimo to wylosowali bilety na wszystkie trzy mecze grupowe. Takim sytuacjom miała przeciwdziałać stworzona przez związek Irlandii Płn. w porozumieniu z grupami kibicowskimi priorytetowa lista. Najlojalniejsi kibice - obecni na meczach reprezentacji w dwóch ostatnich eliminacjach - mieli mieć dzięki temu dużo większe szanse na bilet.

To wzbudziło wściekłość wielu fanów. Związek od razu skontaktował się z UEFA i wywalczył dodatkowe 1000 biletów dla swoich kibiców na mecz z Polską (właśnie to spotkanie wzbudziło największe kontrowersje). Zostaną one rozdysponowane wśród osób znajdujących się na szczycie priorytetowej listy. UEFA ma kontaktować się z tymi osobami bezpośrednio do końca lutego.

Zamieszanie związane było prawdopodobnie z kategoriami cenowymi. Zdaje się, że osoby będące daleko na liście (albo w ogóle) zapewniły sobie droższe bilety, podczas gdy "block-bookers" wybierali tańsze bilety, na które był większy popyt. Część z tych wejściówek była też zarezerwowana dla fanów, którzy wybrali opcję "follow my team"; czyli wybierali karnety na wszystkie mecze swojego zespołu w turnieju, a nie pojedyncze mecze.

Na niecałe 30 tys. biletów dostępnych dla Irlandii Północnej w fazie grupowej złożono ponad 50 tys. zapytań. W grupie C oprócz Irlandczyków i Polaków zagrają jeszcze Niemcy oraz Ukraińcy.

Polakom przysługuje około 6 tysięcy biletów na mecz z Irlandią Północną w Nicei.

Obserwuj @sportpl

Zobacz wideo

Taka akcja na takiej murawie? Poezja! [STADIONY Z CZUBA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.