Euro 2016. L'Hermitage - to tu Polacy spędzą mistrzostwa Europy

Jest już praktycznie przesądzone, że to w miejscowości La Baule na zachodzie Francji swoją bazę podczas Euro 2016 będzie mieć reprezentacja Polski. Przedstawiciele naszej kadry ze Zbigniewem Bońkiem na czele wizytowali dziś hotel L'Hermitage.

Przed losowaniem grup Euro francuska prasa informowała, że spać tam będą Szwedzi. Ci zażądali jednak zamknięcia całego hotelu dla siebie, a na to nie zgodzili się właściciele. Okazję wykorzystała reprezentacja Polski. Jej przedstawiciele oglądali w niedzielę hotel w miejscowości La Baule. Ostateczna decyzja należy jednak do selekcjonera Adama Nawałki.

Polacy podczas Euro grać będą w Paryżu, Nicei i Marsylii. Z La Baule do Paryża jest ponad 400 kilometrów, miasta na południu Francji są oddalone o ponad 1000 kilometrów. To jednak nie będzie problem. Wyprawa TGV do stolicy Francji to dwie godziny, a do Nicei i Marsylii Polacy będą latać. Podróż z lotniska w Saint-Nazaire do hotelu trwa ok. 20 minut. To właśnie stamtąd czarterowym samolotem nasza kadra będzie podróżować na mecze. Niemcy i Hiszpanie podczas Euro 2012 mieszkali w Polsce, mimo że większość spotkań rozgrywali na Ukrainie. Tym drugim nie przeszkodziło to w wygraniu turnieju.

Polacy w La Baule trenować mają na Stade Municipal Moreau Defarges. To miejscowy obiekt o pojemności 3500 osób. La Baule to mała, turystyczna miejscowość na zachodzie Francji, w regionie Kraj Loary. W pierwszej połowie XX wieku był to jeden z najbardziej ekskluzywnych francuskich kurortów.

Zobacz wideo

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Więcej o: