Euro 2016. Eksperci zgodni. Nie boimy się Niemców! Optymistyczna grupa Polaków

- W naszej grupie są dwa bardzo wyraziste zespoły - Niemcy i Polska. Irlandia Północna to najsłabszy zespół na Mistrzostwach Europy, a Ukraina jest spokojnie w naszym zasięgu. Nie sądzę, że do czerwca coś się zmieni. Wszyscy będziemy cieszyć się z wyjścia z grupy - uważa Zdzisław Kręcina, były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Radosław Gilewicz: Najważniejsze jest dobre przygotowanie naszej reprezentacji

Kluczowe będzie pierwsze spotkanie z Irlandią Północną. Ten mecz po prostu musimy wygrać! Dobre wejście w turniej doda nam pozytywnego kopa na następne mecze. Nie mam wątpliwości, że zdecydowanym faworytem naszej grupy są Niemcy, ale możemy z nimi powalczyć o pierwsze miejsce. Pokonaliśmy ich na Stadionie Narodowym, a w Niemczech przegraliśmy po dobrej i zaciętej grze. Ostatni mecz zagramy z Ukrainą i myślę, że będziemy faworytami. Ukraińcy mają swoje problemy, reprezentacja jest w przebudowie i na ten moment kadra Adama Nawałki jest lepsza. Nie możemy się jednak skupiać zbyt mocno na rywalach. Najważniejsze jest dobre przygotowanie naszej reprezentacji do turnieju we Francji.

Zdzisław Kręcina: Będziemy cieszyć się z awansu!

W naszej grupie są dwa bardzo wyraziste zespoły - Niemcy i Polska. Irlandia Północna to najsłabszy zespół na Mistrzostwach Europy, a Ukraina jest spokojnie w naszym zasięgu i nie sądzę, że do czerwca coś się zmieni. Przestrzegam przed wielkim optymizmem, ale nie powinno być niespodzianki i wszyscy będziemy cieszyć się z wyjścia z grupy. Ja jestem zadowolony z losowania. Mogło być dużo gorzej. Zagramy na pięknych stadionach w świetnych miastach, a kibice stworzą wspaniałą atmosferę. Wszystko pięknie się ułożyło.

Kto wygra Euro 2016? [SPRAWDŹ SAM!]

Andrzej Juskowiak: Rywale mogą bać się kadry Nawałki

Z najlepszych trafiliśmy na Niemców, których bardzo dobrze znamy. Wiemy na co ich stać, jakie są ich mocne i słabe strony. Reprezentacja Joachima Loewa potrafi zmobilizować się na wielką imprezę i mecz we Francji będzie trudniejszy, niż w eliminacjach. Niemcy mają problemy z bramkostrzelnym napastnikiem i zazdroszczą nam Roberta Lewandowskiego. Doskonale, że z reprezentacją Loewa zagramy drugi mecz w grupie. Zaczynamy z teoretycznie najsłabszym zespołem - Irlandią Północną i będziemy zdecydowanym faworytem. Kadra Adama Nawałki budzi postrach, piłkarze zrobili duży postęp i nasi rywale powinni się nas bać.

A gdzie Finlandia? (pyta Peszko) W lodówce! [MEMY PO LOSOWANIU]

Które miejsce Polacy zajmą w grupie?
Więcej o: