Losowanie Euro 2016. UEFA odrzuciła wniosek. Rosjanie będą mogli trafić na Turków

UEFA odrzuciła ostatni wniosek rosyjskiej federacji piłkarskiej. Nasi wschodni sąsiedzi chcieli uniknąć możliwości wylosowania reprezentacji Turcji podczas Euro 2016.

Reprezentacja Rosji będzie mogła trafić w fazie grupowej Euro 2016 na Turcję. UEFA odrzuciła prośbę rosyjskiej federacji piłkarskiej, która chciała uniknąć w losowaniu grup Euro 2016 reprezentacji Turcji.

Nasi wschodni sąsiedzi wnioskowali o zablokowanie takiej możliwości, argumentując to napiętą sytuacją polityczną pomiędzy dwoma krajami. W sobotnim losowaniu reprezentacja "Sbornej" znajdzie się w drugim, a Turcja w czwartym koszyku - zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba zespoły mogły trafić na siebie.

Wniosek nawiązywał do konfliktu pomiędzy obydwoma krajami. W listopadzie tureckie wojsko zestrzeliło rosyjski samolot, który naruszył przestrzeń powietrzną Turcji. Od tej pory sytuacja polityczna między dwoma państwami jest niezwykle napięta.

Decyzja UEFY odnosi się także do ceremonii losowania 1/16 Ligi Europy. Zespoły z obu lig będą mogły na siebie trafić.

W przeszłości UEFA kilkakrotnie przewidywała korekty w losowaniach, gdy oba kraje były w konflikcie zbrojnym. Do takiej sytuacji doszło np. w sezonie 2014/15, wówczas ukraiński Szachtar Donieck nie mógł trafić na rosyjskie kluby w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

Bilety od 100 złotych, nowa formuła turnieju. Co trzeba wiedzieć o Euro 2016? [NIEZBĘDNIK]

Czy UEFA podjęła słuszną decyzje?
Więcej o: