Euro 2016. Benzema odsunięty od reprezentacji!

Prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noel Le Graet potwierdził doniesienia francuskiej prasy informując, że Karim Benzema został odsunięty od reprezentacji.

Benzema jest zamieszany w szantaż Mathieu Valbueny. Kolega z kadry piłkarza Realu Madryt miał być szantażowany przez grupę osób, które weszły w posiadanie sekstaśmy, którą nagrał ze swoją dziewczyną, Fanny Lafon.

- Valbuena jest ofiarą. Benzema jest dobrym chłopakiem, ale ma problemy z komunikacją. Wychował się na trudnym osiedlu i wciąż ma tych samych przyjaciół - powiedział Noel Le Graet. - Nie mieliśmy dostępu do akt sprawy, bo nie pozwolił na to sędzia, ale podjęliśmy decyzję o odsunięciu Karima. Na dzień dzisiejszy Benzema nie może zostać powołany na najbliższe mecze i mistrzostwa Europy.

- Decyzję będziemy mogli zmienić dopiero po zamknięciu sprawy. Obaj piłkarze muszą się pogodzić. Niestety materiały nie są dla Karima korzystne - dodał Le Graet. -Valbuena jest do dyspozycji trenera.

Napastnik został oskarżony 5. listopada o współudział przy próbie szantażu i udział w grupie przestępczej.

Osoby związane ze śledztwem ujawniły, że Benzema przyznał się do próby mediacji między kolegą z kadry a znajomym z dzieciństwa będącym w posiadaniu nagrania. Według śledczych piłkarz Realu wraz z innymi osobami próbował wymusić pieniądze, strasząc upublicznieniem nagrania.

Więcej o sprawie:

Karim Benzema aresztowany. Szantażował Mathieu Valbuenę sekstaśmą?

Ujawniono zeznania Benzemy w sprawie seksafery.

Mathieu Valbuena ujawnia kulisy seksafery. "Benzema namawiał mnie do kłamania"

Zobacz wideo

Co pamiętasz z fazy grupowej Ligi Mistrzów? [QUIZ]

Więcej o: