Robert Lewandowski: Jestem dumny z chłopaków

- Zasłużyliśmy na ten awans, całe eliminacje graliśmy bardzo dobrze. To jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie - powiedział na antenie ?Polsatu Sport? kapitan reprezentacji Polski.

Lewandowski był jednym z bohaterów meczu z Irlandią, ale i całych eliminacji, w których strzelił w sumie 13 goli. Polacy awansowali na Euro głównie dzięki jego znakomitej dyspozycji.

- Zasłużyliśmy na ten awans - powiedział Lewandowski w rozmowie z reporterem "Polsatu Sport". - Przez całe eliminacje graliśmy bardzo dobrze. Jest jeszcze pewien margines błędów, które musimy poprawić, ale to detale. Poprawimy je i będziemy dużo lepsi - dodał.

- Czy był moment w trakcie eliminacji, w którym uwierzyłem w awans? Zdawałem sobie sprawę z tego, że to jest sport i niczego nie można być pewnym. Ale wierzyłem w zespół, wierzyłem w tych chłopaków. Od początku tworzyliśmy zgraną ekipę. Jestem z nich dumny. Jedziemy do Francji! - cieszył się "Lewy".

Na koniec polski napastnik podziękował kibicom: - Dziękuję za to, że dopingowali nas od początku. Czuliśmy ich wsparcie - i tu w Warszawie, i na wyjazdach. Dzięki nim potrafiliśmy wydobyć się z nawet bardzo trudnych momentów. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się cieszyć jeszcze z niejednego zwycięstwa.

O błyskotliwej karierze i pasjach Roberta Lewandowskiego przeczytasz też w książce "Pogromca Realu" >>

Zobacz wideo

Tak z awansu cieszyli się piłkarze. Selfie Błaszczykowskiego, taniec Krychowiaka i Szczęsnego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Więcej o: