POKONALIŚMY IRLANDIĘ! JEDZIEMY NA EURO!!!

Hurra? Brawo? Wspaniale? Żadne słowo nie odda tego, co teraz czujemy! Piłkarska reprezentacja Polski pokonała w Warszawie Irlandię 2:1 i zapewniła sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy!

UFF!!! Po końcowym gwizdku wreszcie możemy odetchnąć. Były wielkie nerwy przez 90 minut, ale piłkarski thriller, jaki zafundowały nam reprezentacje Polski i Irlandii, zakończył się polskim happy endem.

Już początek meczu był dla nas szczęśliwy. W 13. minucie, po zagraniu do tyłu Kamila Grosickiego, z rzutu rożnego kropnął zza pola karnego Grzegorz Krychowiak, a piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Euforia nie trwała jednak długo.

Już kilka sekund po wznowieniu gry Michał Pazdan kopnął w głowę na linii pola karnego Shane'a Longa. Sędzia podyktował rzut karny. Łukasz Fabiański rzucił się w dobrym kierunku, ale Jonathan Walters był precyzyjny.

W 17. minucie znów krótko cieszyliśmy się z gola Polaków. Tym razem była to bramka nieuznana. Do siatki w podbramkowym zamieszaniu trafił Krzysztof Mączyński, ale arbiter boczny wskazał pozycję spaloną Roberta Lewandowskiego.

Mijały kolejne minuty i robiło się bardzo nerwowo. Kolejny gol Irlandczyków mógł sprawić, że o awans byśmy bili się w barażach. Ale Polacy grali świetnie - aktywni byli Łukasz Piszczek i Kamil Grosicki, znakomicie, czujnie w obronie grali Michał Pazdan i Kamil Glik, bezbłędny był też Fabiański.

I w końcu się doczekaliśmy. W 41. minucie Karol Linetty wycofał piłkę do Mączyńskiego, a ten wrzucił piłkę w pole karne na głowę Lewandowskiego. Najlepszy polski piłkarz uderzył "szczupakiem" nie do obrony. To była jedna z najpiękniejszych polskich bramek w historii. Cały zespół dedykował ją Mączyńskiemu, któremu tydzień temu urodziło się dziecko.

W drugiej połowie nikt nie kalkulował - Irlandczycy stopniowo się "otwierali", ale Polacy nie umieli wykorzystać okazji. Najlepszą miał w 65. minucie Kamil Grosicki. Nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Ale to już nieważne! Irlandczycy nam nie strzelili! Wygraliśmy 2:1 i zajęliśmy drugie miejsce w grupie! Jedziemy na Euro!

dsadsa dsa

Co za emocje od pierwszej minuty! Radość Polaków, załamani Irlandczycy [ZDJĘCIA]