Euro2016. Znamy kolejnych finalistów! Awans Albanii i Rumunii

Zmagania w grupach F oraz I zostały zakończone. Nie obyło się bez niespodzianek. W ostatniej kolejce eliminacji reprezentacje Rumunii i Albanii wywalczyły awans na Euro 2016. Dla tych drugich to największy sukces w historii.

W niedzielę grająca w grupie I Albania pokonała Armenię 3:0, a w grupie E w takim samym stosunku Rumunia wygrała z Wyspami Owczymi. Awans Albańczyków to największa sensacja tych eliminacji. Na dużej imprezie zagrają po raz pierwszy w historii.

W swojej grupie Albańczycy zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie Portugalii. W Erywaniu bramki zdobywali: Berat Xhimshiti i Armando Sadiku, samobójcze trafienie zanotował Kamo Howhannisjan. W barażach swojej szansy będą szukali Duńczycy, którzy już wcześniej zakończyli swoje zmagania w grupie I.

Tabela Grupy I:

1. Portugalia: 21 punkty

2. Albania: 14 pkt

3. Dania 12 pkt

4. Serbia 4 pkt

5. Armenia 2 pkt

W grupie F Rumunia okazała się słabsza tylko od Irlandii Północnej. Zaś w ostatnim swoim meczu przeciwko Wyspom Owczym gole strzelali: Constantin Budescu (dwa) oraz Alexandru Maxim. Trzecie miejsce w grupie F zajęli Węgrzy.

Tabela Grupy F:

1. Irlandia Północna: 23 punkty

2. Rumunia: 20 pkt

3. Węgry 16 pkt

4. Finlandia 12 pkt

5. Wyspy Owcze 6 pkt

6. Grecja 6 pkt

Pozostali finaliści Euro 2016 to: Belgia, Walia, Islandia, Anglia, Austria, Portugalia, Irlandia Północna, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy, Czechy oraz gospodarz turnieju, Francja.

Co pamiętasz z meczu Szkocja - Polska? [QUIZ]

Więcej o: