Eliminacje Euro 2016. Polska - Irlandia. To już pewne - Linetty w pierwszym składzie

Karol Linetty zagra w pierwszym składzie w meczu z Irlandią. Informację potwierdziły nam źródła bardzo blisko związane z kadrą. Do tej pory w eliminacjach Euro 2016 pomocnik Lecha zagrał zaledwie cztery minuty w spotkaniu z Gruzją w Tbilisi. Relacja na żywo z meczu Polski z Irlandią od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE na telefony.

Występ Linettego wymusza kontuzja Arkadiusza Milika. 20-letni pomocnik Lecha Poznań ma zastąpić właśnie najlepszego asystenta w naszej kadrze.

Do tej pory Linetty zagrał w tych eliminacjach zaledwie cztery minuty w meczu z Gruzją w Tbilisi. Zmienił wówczas Sebastiana Milę, wziął udział w bramkowej akcji i zdążył otrzymać żółtą kartkę. Pozostałe pięć występów w kadrze Linetty zaliczył w meczach towarzyskich.

Selekcjoner Adam Nawałka jest wielkim fanem talentu młodego pomocnika, ale Linettego prześladował pech. Miał zagrać w pierwszym składzie w meczu z Gruzją, ale akurat miał obniżkę formy. Miał też grać z Niemcami, ale na treningu oberwał piłką w głowę.

W meczu z Irlandią oprócz Milika nie wystąpi też Maciej Rybus, którego najprawdopodobniej zastąpi Jakub Wawrzyniak. Według nieoficjalnych informacji na ławce może usiąść tym razem Jakub Błaszczykowski, którego zastąpi Paweł Olkowski.

Prawdopodobny skład Polski na pojedynek z Irlandią: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Jakub Wawrzyniak - Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty - Paweł Olkowski, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.

Mecz Polski z Irlandią rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym. Biało-czerwoni nie mogą przegrać, jeśli chcą bezpośrednio awansować do finałów mistrzostw Europy. Bezpośredniego awansu nie da im też remis wyższy niż 1:1.

Zobacz wideo

"No weź przyjmij", "ciąg teraz do przodu". Tomasz Hajto bohaterem internautów [MEMY]

Czy Karol Linetty to dobry wybór Adama Nawałki?
Więcej o: