Eliminacje Mistrzostw Europy 2016. Polska - Irlandia. 11 października, szczęśliwa data

Jeśli ktoś wierzy w szczęśliwe daty, to lepszego terminu spotkania z Irlandią - które zadecyduje o tym, która drużyna pojedzie na Euro 2016 - nie mogliśmy sobie wymarzyć. W XXI w. 11 października to prawdopodobnie najszczęśliwsza data w polskiej piłce nożnej. Czy tak będzie również z Irlandią? Początek meczu o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!

Wszystko zaczęło się od eliminacji Euro 2008. Tego dnia w 2006 roku pokonaliśmy Portugalię 2-1 na Stadionie Śląskim, rozgrywając jedno z najlepszych spotkań w ostatnich latach, jeśli nie najlepsze. Te eliminacje zakończyły się sukcesem, Polska wygrała swoją grupę właśnie przed Portugalią.

Dwa lata później również w Chorzowie Polacy pokonali Czechy 2-1. Eliminacje MŚ 2010 zakończyły się klęską, ale ten mecz wspominaliśmy latami. To był najlepszy występ polskiej reprezentacji aż do 11 października ubiegłego roku, gdy w Warszawie pokonaliśmy Niemcy 2-0. Pierwszy w historii triumf nad zachodnim sąsiadem, aktualnym mistrzem świata... To sprawiło, że Polacy walczą o awans na Euro do ostatniej kolejki.

11 października wygraliśmy również z Węgrami 2-1 w el. Euro 2004, pokonaliśmy Białoruś w sparingu 2-0 oraz przegraliśmy 0-1 z Ukrainą w el. MŚ 2014. W przyszłym roku o tej porze Polska zagra z Armenią w el. MŚ 2018.

Teraz pora na Irlandię. By zagrać na mistrzostwach Europy po raz trzeci z rzędu - przed 2008 rokiem nie awansowaliśmy ani razu - trzeba pokonać Wyspiarzy lub zremisować 0-0 lub 1-1. Inny wynik premiuje awansem gości. Polacy w takim wypadku zagraliby w listopadowych barażach.

"No weź przyjmij", "ciąg teraz do przodu". Tomasz Hajto bohaterem internautów [MEMY]

W niedzielę na Stadionie Narodowym Polska z Irlandią
Więcej o: