Szkocja - Polska. To oni mają powstrzymać Lewandowskiego [GRAFIKA]

To Russell Martin i Grant Hanley będą mieli za zadanie powstrzymać Roberta Lewandowskiego w czwartkowym meczu Szkocji z Polską w Glasgow. Początek spotkania o 20.45, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

- Zdecydowanie brakuje nam klasowych środkowych obrońców, ale duet, który Gordon Strachan wystawi na Polskę, wypracował dobre zrozumienie i współpracę - mówi Mark Walker z "The Times".

Russell Martin i Grant HanleyRussell Martin i Grant Hanley Grafika: Marta Kondrusik

Obaj się uzupełniają. Hanley gra ostrzej, częściej atakuje przeciwnika i fauluje. Z kolei Grant lepiej czyta grę - przejmuje więcej piłek przy podaniach rywali, rzadziej daje się okiwać.

Hanley przekonuje, że lubi twardą grę, ale fair. - Nie można dać Lewandowskiemu zbyt dużo miejsca, ale też w futbolu międzynarodowym, w starciu z najlepszymi, nie chodzi o to, by po przeciwniku przebiec i go skopać - mówi.

- Zatrzymać Lewandowskiego będzie dla nich wyzwaniem życia - przekonuje Walker. - Czasem będziemy musieli zaatakować wślizgiem, ale piłkarze klasy Lewandowskiego dostrzegają to i są na tyle sprytni i szybcy, by tego uniknąć. Dlatego równie istotne będzie odcięcie Lewandowskiego od podań - dodaje Hanley.

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Grafika: Marta Kondrusik

Zobacz wideo
Czy Polska pokona Szkocję?
Więcej o: