El. Euro 2016. Polska - Gibraltar. Rywale: przegrywamy z dum±

Pomimo porażki aż 1-8 z Polsk± Gibraltarczycy znajduj± sporo powodów do zadowolenia po porażce z Polsk±. Najważniejszy z nich to oczywi¶cie strzelony gol, drugi w tych eliminacjach. Reprezentacja tego kraju zaprezentowała się lepiej, niż można było się tego spodziewać. - Na papierze przegrali¶my, ale jako naród wygrali¶my - napisał jeden z kibiców.

- Nasi piłkarze mają za sobą trudny poniedziałkowy wieczór w Warszawie. Polacy strzelili im osiem goli. Gibraltar we wcześniejszych siedmiu meczach nie puścił aż tylu bramek. Nieco radości doświadczyliśmy, gdy Jake Gosling, grający dla angielskiego czwartoligowca Bristol Rovers, przedarł się przez polską obronę w 87. minucie, by zdobyć drugą bramkę dla Gibraltaru w tych eliminacjach - napisano w relacji na stronie internetowej telewizji GBC. - Dwa mecze w zaledwie cztery dni i dziewięciogodzinny lot do Polski okazał się zbyt dużym wysiłkiem. Pomimo dobrego startu Gibraltar już po 30 minutach przegrywał 4-0.

Strzelony gol dał Gibraltarczykom wiele radości mimo niekorzystnego wyniku. Oto reakcja kibica prowadzącego twitterowe konto poświęcone tamtejszemu futbolowi. Napisał też, że "na papierze przegraliśmy, ale jako naród wygraliśmy".

- Piękny gol Gibraltaru. Zawodnik z kraju liczącego 30 tysięcy ludzi strzela rywalom mającym 38,5 mln. Przegrywamy z dumą.

Ten twitt został napisany jeszcze przed golem. - Jestem dumny, patrząc, jak Gibraltar wciąż ciężko walczy i stwarza bardzo dobre okazje.

Piłkarze również byli zadowoleni, ale z różnych powodów. Jamie Bosio uznał mecz z Polską za znakomitą okazję do nauki i cieszył się z kolejnego występu w reprezentacji.

Za to 18-letni bramkarz Liam Neale cieszył się z wymienienia koszulek z Wojciechem Szczęsnym.

Gibraltarczycy mogą się też pocieszać, że tyle samo goli w tych eliminacjach co oni strzelili również mistrzowie Europy z 2004 roku, czyli Grecja (dwa).

Czy rozpoznasz reprezentacje piłkarskie po koszulkach? [QUIZ]

Zobacz wideo
Czy Polska awansuje na Euro 2016?
Więcej o: