Holenderska prasa po porażce z Turcją: "Oszałamiające", "Tylko cud da awans"

- Nigdy nie wyglądaliśmy tak przygnębiająco. Na mistrzostwach Europy zagrają prawie wszyscy z wyjątkiem Gibraltaru, Malty, Luksemburga i nas - pisze po porażce Holandii z Turcją (0:3) dziennikarz portalu Volkskrant.nl. Holenderskie media nie mogą uwierzyć, jak trzeci zespół mistrzostw świata może grać tak słabo.

Po czwartkowej porażce u siebie z Islandią (0:1) Holendrzy przegrali w niedzielę w Turcji (0:3) i na dwie kolejki przed końcem zajmują w grupie czwarte miejsce. W sumie w całych eliminacjach mają na koncie już cztery porażki. Kwestia awansu nie leży już tylko w ich rękach.

Volkskrant.nl: Nigdy nie wyglądaliśmy tak przygnębiająco

"Po porażce w dwóch kluczowym meczach Oranje są poniżej kreski, choć wydawało się, że brak awansu do mistrzostw Europy jest niemożliwy. Pikowanie holenderskiego zespołu, trzeciej drużyny ostatnich mistrzostw świata, może skończyć się w podziemiach europejskiego futbolu. Gra +pomarańczowych+ jest nudna, zespół i trener wyglądają fatalnie" - czytamy w relacji na portalu volkskrant.nl.

"Na papierze awans do mistrzostw Europy po rozszerzeniu turnieju do 24 drużyn nigdy nie był tak łatwy. Zagrają tam prawie wszyscy, może z wyjątkiem Gibraltaru, Malty, Luksemburga, kilku innych małych krajów i nas. Chyba że zdarzy się cudowne ocalenie. Nigdy nie wyglądaliśmy tak przygnębiająco. Mamy na koncie cztery porażki, każda była zasłużona" - kontynuuje dziennikarz. "Żeby było jeszcze mniej logicznie, dzieje się to po drugim i trzecim miejscu na ostatnich mundialach. To konsekwencja powolnego wychodzenia ze złotego pokolenia" - czytamy dalej.

De Telegraaf: Oszałamiające

Tak zatytułował relację z meczu z Turcją "De Telegraaf". "Tylko cud może dać Oranje awans do mistrzostw Europy. Trener Danny Blind przegrał w tureckim kotle 0:3 [...] Ta porażka oznacza, że spadamy na czwarte miejsce w grupie i kwestia awansu na Euro 2016 nie leży już tylko w naszych rękach" - czytamy na stronie internetowej.

Trudna sytuacja Holandii

Po niedzielnym zwycięstwie Turcja awansowała na trzecie miejsce, ma 12 punktów. Holendrzy są za nią z 10 punktami. Do końca rywalizacji pozostały dwie kolejki. W październiku Holandia zagra na wyjeździe z Kazachstanem oraz u siebie z Czechami. Turcy zmierzą się z Czechami (wyjazd) oraz Islandią (dom). Do wejścia do baraży potrzebują czterech punktów - przy założeniu, że Holandia wygra oba swoje spotkania.

Najlepsze komentarze czytelników Sport.pl [SIERPIEŃ]

Zobacz wideo
Czy Holandia zdoła awansować na Euro?
Więcej o: